Topligák: Sallai kiharcolt egy 11-est a vergődő Hertha ellen, a Lampard-Drogba duótól már van "gyilkosabb" a PL-ben - eredmények, videók

Sallai Roland kiharcolt egy tizenegyest, amit aztán csapattársa gólra is váltott, a hajrában pedig a Freiburg még mélyebbre lökte a már hét meccse nyeretlen Herthát. Angliában simázott a Tottenham, hosszú sorozatot tört meg a Valencia a La Ligában.
Nyikes Zoltán 2022. február 26., szombat 17:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 26., szombat 17:34

Sallai Roland csapata, a Freiburg otthon 3-0-ra legyőzte a Herthát a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott szélső kezdőként kapott lehetőséget a hazaiaknál, és a 64. percben, egygólos előnynél cserélték le - a hazaiak első gólja előtt ő harcolta ki a tizenegyest. A Hertha már hét forduló óta nyeretlen, ebben az időszakban ötödször kapott ki.

Az Union Berlinben sérülése miatt ezúttal sem léphetett pályára a januári szerzemény, Schäfer András, társai a magyar válogatott nélkül győzték le 3-1-re a vendég Mainz gárdáját. A Bayer Leverkusen magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott az Arminia Bielefeld felett, a házigazdáknál Moussa Diaby a második félidőben duplázott. A Köln a Fürth, míg a Wolfsburg a Mönchengladbach vendégeként szerzett pontot. (MTI)

Bundesliga, 24. forduló:

Freiburg-Hertha BSC 3-0 (Grifo 12. - 11-esből, Schade 83., Holer 86.)
Greuther Fürth-1. FC Köln 1-1 (Griesbeck 69., ill. Kainz 53.)
Bayer Leverkusen-Arminia Bielefeld 3-0 (Alario 30., Diaby 57., 81.)
Borussia Mönchengladbach-Wolfsburg 2-2 (Thuram 42., Embolo 82., ill. Wind 6., Bornauw 33.) Kiállítva: Lacroix 70. - Wolfsburg
Union Berlin-Mainz 3-1 (Haragucsi 8., Becker 56., Awoniyi 75., ill. Burgzorg 90.)

Sallai kiharcolta, Grifo belőtte

A Tottenham 4-0-ra nyert a Leeds United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati első mérkőzésén. A vendégek a 10. és a 27. perc között döntötték el a három pont sorsát, ekkor háromszor találtak a kapuba.

A Leeds a Premier League történetének második olyan csapata, amely egymást követő öt bajnoki találkozón három, vagy annál több gólt kapott: ilyen negatív szériája eddig csak a Sunderlandnek volt 2005 novemberében. A túloldalon a Tottenham negyedik találatával - melyet Harry Kane előkészítéséből Szon Hung Min szerzett - megdőlt egy PL-rekord: az angol és a dél-koreai támadó már 37. alkalommal adott gólpasszt egymásnak, megdöntve Frank Lampard és Didier Drogba 36-os csúcsát. (MTI)

Premier League, 27. forduló:

Leeds United-Tottenham Hotspur 0-4 (Doherty 10., Kulusevski 15., Kane 27., Szon 85.)

Így nyert a Spurs

A Valencia 1-0-ra nyert Mallorcán a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján. A vendégek találatát Gabriel Paulista szerezte a negyedik percben. A Valencia első cserejátékosa, Ilaix Moriba a hajrában öt perc alatt két sárga lapot kapott, így csapata a 92. perctől emberhátrányban volt.

A Valencia ezt megelőzően hét bajnoki meccsen nem nyert, abban az időszakban két döntetlen mellett ötször kikapott. (MTI)

La Liga, 26. forduló:

Real Mallorca-Valencia 0-1 (G. Paulista 4.)
Kiállítva: Moriba 92. - Valencia

A mindent eldöntő gól

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.