Fradi: Közleményt adtak ki az ukrán játékosukról - eldőlt, vállalja-e a játékot

Oleksandr Zubkov, a Ferencváros ukrán szélsője saját kérésére nem vállalja a játékot a Gyirmót elleni bajnokin.
Csakfoci Admin 2022. február 26., szombat 12:04
Oleksandr Zubkov, a Ferencváros ukrán szélsője saját kérésére nem vállalja a játékot a Gyirmót elleni bajnokin.
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 26., szombat 12:04

Olekszandr Zubkov, a Ferencváros ukrán válogatott jobbszélsője kihagyja a Gyirmót elleni hazai bajnokit. A 25 éves játékos az elmúlt hetekben - korábbi sérüléséből felépülve - egyébként sem tudott sokáig teljes értékű edzésmunkát végezni.

A klubhonlap tájékoztatása szerint

az ukrán labdarúgó jelezte a klub vezetésének és a szakmai stábnak, hogy a hazájában kialakult helyzet miatt úgy érzi, nem tudja méltó módon segíteni az FTC-t, mert most elsősorban Ukrajnában élő családtagjaiért, barátaiért aggódik.

Az FTC megértette és elfogadta a játékos kérését és indokait. A Ferencváros minden dolgozója, sportolója, sportvezetője a békében hisz, a béke megteremtésében a sport fontos szerepet tölt be. Az FTC nem kíván politikai kérdésekkel foglalkozni.

Korábban Révész Attila, a Kisvárda sportigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a csapat ukrán játékosai pályára lépnek a ZTE ellen szombaton. Ezzel szemben csütörtökön a Vidi a négy ukrán labdarúgója jelezte a szakmai stábnak, hogy a hazájukban kialakult helyzet miatt nincsenek abban a mentális állapotban, hogy segíteni tudják csapatunkat, így kihagyták a Paks elleni bajnokit péntek este.

Olvastad már?
Ukrán játékosai nélkül lépett pályára a Vidi Pakson: "Mentálisan nincsenek abban az állapotban, hogy..." - közlemény
Ivan Petrjak, Artem Sabanov, Jevhen Makarenko és Bohdan Lednev sem játszott Pakson az orosz-ukrán háború miatt.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
RB Leipzig
Lőw utódja
A Bild szerint Matthias Jaissle az RB Leipzig egyik lehetséges jelöltje a vezetőedzői poszta, ő válthatja Lőw Zsoltot az idény végén.
Fradi
Varga Barnabás kérői
Varga Barnabás ügynöke, Paunoch Péter elárulta, hogy a Fradi magyar válogatott támadójának az MLS-ből, Ázsiából és Európából is voltak megkeresései. (M4 Sport)
Kisvárda
Nigériai tehetség írt alá
Ridwan Popoola szerdán bemutatkozott és bizonyított a Kisvárda első csapatában, most pedig profi szerződést is kapott.
Tovább az összes átigazoláshoz