A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) a legfrissebb tanulmányában azt vizsgálta, hogy melyik bajnokságban a legmagasabb a szabálytalanságok miatti játékmegszakítások aránya. A tanulmányban összesen 38 bajnokság szerepel, öt latin-amerikai és 33 európai. Az adatok a télen kezdődő bajnokságok esetében a folyamatban lévő szezonra, a nyáron induló bajnokságok esetében pedig a 2021/22-es szezonra vonatkoznak.
A magyar NB I a lista 17. helyén szerepel a román liga után, de még az izraeli elsőosztály előtt. Itthon mérkőzésenként átlagosan közel 14 percet (13 perc 42 másodperc) áll a játék a szabálytalanságok miatt. Az OTP Bank Ligában egy meccsen majdnem 28-szor lépnek közbe a futballisták szabálytalan eszközökkel, egy szabálytalanság pedig átlagosan 29,5 másodpercet vesz el a mérkőzésekből.
A statisztikából az is kiderül, hogy ha a szabálytalanságok átlagos számát nézzük, akkor az NB I a top 10 bajnokság közé tartozik.
A két legnagyobb értéket a mexikói és a kolumbiai első osztályban mérték (16 perc 27 mp és 16 perc 7 mp-nyi játékmegszakítás meccsenként), míg a vizsgált európai bajnokság közül Portugáliában mérték a legmagasabb számot a szabálytalanságok miatti szüneteket tekintve. Érdekesség, hogy a rangsorban szereplő mind az öt latin-amerikai bajnokság a lista első tíz helyezettje között szerepel.
A szabálytalanságok miatti megszakítási idő átlagosan 15 perc 43 másodperc Latin-Amerikában és 13 perc 4 másodperc Európában. Ez tükrözi a mérkőzésenkénti magasabb szabálytalanságok számát (átlagosan 27 és 25,7), de a szabálytalanságok miatt kialakuló nagyobb szünet idejét is.
A teljes tabella ide kattintva elérhető.