NB I: Döntetlen az örökrangadón

Videóbírózást és helyzeteket igen, gólt azonban nem hozott az MTK Budapest-Ferencváros örökrangadó, így mindkét csapat egy ponttal távozott az Új Hidegkuti Nándor Stadionból.
Póczik Dávid 2022. február 19., szombat 21:25
Szerző: Póczik Dávid 2022. február 19., szombat 21:25

A Fradi előtt adódott az első lehetőség, ekkor az új igazolás, Marquinhos lőtt kapura a büntetőterületen belülről, de próbálkozását Szépe nagy bravúrral blokkolta. Aztán már 33. percben Vécsei vállalkozott kapura lövésre, kísérlete jócskán elkerülte Mijatovic kapuját.

Pár perccel később az MTK is próbálkozott. Kovács Mátyás bevárta Spirovskit egy támadásnál, majd szépen adta neki keresztbe a labdát, de az egykori Fradi-középpályás kísérlete nem talált kaput.

Az 52. percben Wingo közel 25 méterről próbálkozott, lövése életerős volt, azonban Mijatovic magabiztosan fogta a labdát. A mérkőzés 55. percében a csereként beállt Miovski került szembe Dibusszal, azonban lövésébe nem sikerült kellő erőt belevinni, így a Fradi csapatkapitányának nem okozott gondot.

Később Stieber lőtt kapura a tizenhatos jobb sarkánál, ám Dibusz hatalmas vetődéssel ujjheggyel kitolta a labdát. Pár perc múlva Mijatovic kapuja került össztűz alá, a rutinos hálóőr előbb Blazic fejesét hárította közelről, majd egy szöglet után másodpercek alatt tornázta ki előbb Laidouni bólintását és Bassey lövését is.

A 79. percben Laidouni indult meg a bal oldalon, visszagurította a labdát a mélységből érkező Zachariassennek, aki - a kapufa segítségével - a bal alsóba passzolta a labdát. Azonban a VAR szerint lesállás történt a támadás során, így Karakó játékvezető érvénytelenített az FTC találatát, maradt 0-0. A hátralévő időben az eredmény már nem változott, így a 220. örökrangadó gól nélküli döntetlennel ért véget.

Az MTK pontszámban beérte a tizedik DVSC-t, míg a Fradi egy vasárnapi Puskás-győzelem esetén visszacsúszhat a második helyre.

NB I 21. forduló

MTK Budapest - Ferencváros 0-0

MTK Budapest: Mijatovic - Varju, Szépe, Rajkovic, Sluka - Kata (Szakály - a félidőben), Ramadani, Spirovski (Stieber - félidőben) - Kadlec (Kovácsréti, 83.), Grozav (Miovski - a félidőben), Kovács M. (Mezei 58.)

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Blazic, S. Mmaee, Botka (Civic 59.) - Laidouni, Vécsei - Tokmac, Marquinhos (Auzqui 59.), Zachariassen - Boli (Bassey 59.)

NB I: A ZTE idegenben szakította meg a Gyirmót idei veretlenségét
A vendég kék-fehérek győztesgólját Koszta Márk szerezte, akinek ez volt a tizedik gólja a szezonban.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.