NB I: Előzött az élen a Puskás Akadémia - ott is nyertek a felcsútiak, ahol még soha nem tudtak

A Puskás Akadémia Baluta duplájával 2-1-re győzött - először - Mezőkövesden és jelenleg vezeti az OTP Bank Liga tabelláját.
Dudás Gábor 2022. február 6., vasárnap 16:06
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 6., vasárnap 16:06

A Puskás Akadémia már a 15. percben megszerezte a vezetést: Slagveer jobbról pontosan adott középre, Baluta pedig két védő között hat méterről a hálóba lőtt (0-1).

Öt perccel később ismét Slagveer villant, de éles szögből leadott lövését könnyedén fogta Tordai. A 25. percben Corbu ugratta ki Favorovot, aki centikkel maradt le a labdáról, pedig ha át tudja venni, ziccerbe kerül. A 31. percben megint Slagveer volt aktív, beadása után Nagy Zsolt lőtt 10 méterről fölé. A 39. percben a holland szélső tüzelt, a kapus szögletre nyomta a labdát.

Ebben az időszakban feltűnően gyenge volt a kövesdiek védelmének bal oldala, nem csoda, hogy a második félidőre Supka Attila lecserélte Granecnyt, a hazaiak balhátvédjét.

Hiába a változtatások, a felcsútiak a szünet után lendületben maradtak és Corbu lövésénél csak Tordai bravúrján múlt, hogy nem lett 0-2 az állás. Néhány perccel később kényszerű cserét hajtott végre a vendégcsapat, miután Plsek összefejelt Pillárral és nem tudta folytatni a találkozót.

Ez sem zavarta meg azonban Hornyák Zsolt csapatát, amely a 63. percben már két góllal vezetett. Nagy Zsolt kapott remek indítást a bal oldalon van Niefftől, majd jól is centerezett laposan, Baluta pedig - a második gólját szerezve -, 8 méterről a kapuba belsőzött (0-2).

Ekkor úgy tűnt a játék képe alapján, hogy akár el is dőlhetett a meccs, de a Mezőkövesd némiképp a semmiből szépíteni tudott. A 68. percben, egy felcsúti labdavesztés után Farkas adhatott be jobbról, középen érkezett Jurina és az ötösről, két védő között a kapuba fejelt (1-2).

A góltól lendületet kaptak a hazaiak és próbálták beszorítani a vendégeket, akik azonban szervezetten védekeztek és nem engedték újabb nagy helyzethez jutni a matyóföldieket. Így telt el a hosszabbítás is, amelynek a végén a Puskás Akadémia örülhetett, a felcsúti együttes története első mezőkövesdi győzelmével - egyelőre ideiglenesen - átvette a vezetést az NB I tabelláján.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 1-2 (Jurina 68., ill. Baluta 15., 63.)

Mezőkövesd: Tordai - Farkas, Pillár, Lukic, Granecny (Quaka, 46.) - Cseri, Kocsis, Cseke (Besirovic, 49.) - Nagy D., Jurina, Babati (Kis, 75.)

Puskás Akadémia: Markek - Favorov, Nunes, Spandler, Szolnoki. - Slagveer (Skribek, 80.), Plsek (Puljic, 60.), Van Nieff, Nagy Zs. (Gera, 80.) - Baluta (Urblík, 87.), Corbu

A negyedik bajnoki címe lenne, ha idén is csúcsra ér: „Van olyan forgatókönyv, hogy a végén az ezüstéremmel elégedetlenek leszünk” - interjú a Puskás Akadémia kapitányával
A Puskás Akadémia nagy harcosa, aki korábban a Vidivel már három bajnoki aranyérmet nyert. Nincs túl messze a negyedik sem, de egyelőre úgy látja, nem ők a cím esélyesei. Sokat köszönhet Paulo Sousának, aki minden apró trükkre megtanította. Komoly riválist kapott, de nem esik kétségbe, ha nem a saját posztján kell pályára lépnie, mivel négy pozícióban is képes megoldani a rá bízott feladatot. Interjú Szolnoki Rolanddal, a Puskás Akadémia csapatkapitányával.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.