Az utóbbi évek egyik legnagyobb fogása lehet Stefan Scepovic megszerzése, ha a Videoton szerb válogatott igazolása beváltja a hozzá fűzött reményeket és azt a formát tudja mutatni, amit mutatott például izraeli vagy első gijóni légióskodása során, és aminek köszönhetően a Celtic is szerződtette anno.
Az idősebbik Scepovic-fivér (öccse, Marko 2016 nyara óta a Vidi játékosa) szerb létére is Spanyolországban kezdett el futballozni, ahol akkor édesapja, Slađan Šćepović légióskodott. Mivel édesanyja ellentmondást nem tűrően arra kötelezte az egész családot, hogy kintlétük alatt mindenki tanulja meg a spanyol nyelvet, azóta is folyékonyan beszéli a „kasztíliait”. Korán felfigyelt rá a Real Madrid is, de mivel alacsonyabb osztályú együttesekben foglalkoztatták volna eleinte, apja úgy döntött, nem engedi el a blancókhoz.
Ez sem törte meg a fiatal Stefan pályáját, nem úgy nem sokkal később egy edző, aki már a Partizan Belgrádnál vette el a kedvét a játéktól állandó kritikáival és azzal, hogy nem sokra becsülte Scepovic képességeit. Ráadásul állandó hátproblémák is hátráltatták a csatárt.
Azt mondtam az apámnak, hogy a foci helyett inkább csinálok valami mást.
– mesélte erről az időszakról a Vidi új támadója évekkel később.
Végül folytatta, de a nehezebb időszakok később sem kerülték el. Volt, hogy hónapokon át nem futballozhatott, igazából csapata sem volt Bruges-ben, ahol abszolút nem számítottak rá, miután nem tudták eladni a család kedvenc csapata, a Partizan ősi ellenségének, a Crvena Zvezdának. Innen is volt azonban felfelé vezető út: az izraeli Hapoel Acrénél 44 meccsen 18 gólt szerzett, ami retúrjegyet jelentett számára a Partizan Belgrádhoz (aznap írt alá a fővárosban, hogy elvette Jovana Scepovicot feleségül).
Bő egy év múlva már ismét Spanyolországban futballozott, a Sporting Gijón először szerezte meg ekkor a támadót, aki klubrekorddal (zsinórban öt tétmeccsen szerzett gólt, például a Deportivo ellen), majd azzal hálálta meg a bizalmat és a hosszú távú (kölcsön)szerződést, hogy az ősz legjobbja lett a másodosztályban, például a Marcánál is a 2013/2014-es idényben. Télen szerződtette is végleg a gijóni klub, de csak szeptemberig maradt, ekkor vette meg a skót Celtic.
Ahol rögtön magyarázkodnia kellett, miután elmondása szerint rosszul idézték a mondatait, ahol arról beszélt, hogy nem is akart Skóciába igazolni. A zöld-fehérek egyébként 2,3 millió fontot fizettek érte három és fél évvel ezelőtt. A skóciai légióskodás hónapokig tartó tortúrába fordult gyorsan, és a végül 26 meccsen 6 gólt szerző szerb egy időszakban az Európa Liga legrosszabban célzó 5 játékosa közé tartozott a Celtic játékosaként.
"Szenvedésének" a Getafe megkeresése és Brendan Rodgers menedzser elbocsátó döntése vetett véget, Scepovic előbb kölcsönben, majd végleg a spanyol kiscsapaté lett. A Getafénél egy kiesés, majd egy azonnali visszajutás részese is volt, miközben a legnagyobb csapatok ellen is futballozhatott.
Spanyolországba történt visszaigazolása óta elsősorban edzőivel gyűlt meg a baja, főként azután, hogy kölcsönben visszatért a Sporting Gijónhoz. Előbb a decemberben menesztett Paco Herrera kezdte el mellőzni a szerb csatárt, mondván nem futja be kellő számban az üres területeket, kevesli a mezőnymunkáját, majd a volt spanyol válogatott Ruben Baraja is úgy döntött, hogy elsősorban tartalékként számol csak a támadóval. Innen vezetett aztán Scepovic útja a Videotonhoz.
Stefan Scepovic eddigi csapatai:
Partizan, OFK Belgrád, Mladi Radnik, Sopot (Szerbia)
Sampdoria (Olaszország)
FC Bruges, Kortrijk (Belgium)
Hapoel Acre, Ashdod (Izrael)
Sporting Gijón, Getafe (Spanyolország)
Celtic (Skócia)