NB II: A Diósgyőr nyerte a gólfesztiválba torkolló keleti rangadót, az élre ugrott a Haladás - eredmények, tabella

Újabb izgalmas mérkőzéseket hozott a Merkantil Bank Liga: A Diósgyőr hazai pályán, gólgazdag meccsen 4-2-re legyőzte a Nyíregyházát. Az új idényben még veretlen Haladás 1-0-ra nyert a Tiszakecske ellen, így feljött az élre, ahol szorosan mögötte a Vasas követi, amely szintén egygólos győzelmet ért el a több mint félórát emberhátrányban játszó PMFC ellen a 8. fordulóban. Mutatjuk a játéknap eredményeit. Íme!
Csakfoci Admin 2021. szeptember 15., szerda 19:50
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 15., szerda 19:50

Merkantil Bank Liga, 8. forduló

DVTK-Nyíregyháza 4-2 (Jánvári 3. - öngól, Hornyák 42., Molnár G. 76. 81., ill. Zamostny 16., Szabó B. 72.)

A játéknap rangadóján - 5222 néző előtt - hiába egyenlített kétszer a vendégcsapat, a hazaiak a 76. percben harmadszor is minimális előnyhöz jutottak, majd öt perccel később ismét eredményesek voltak.

A nyírségiek veresége a tabellán azt jelenti, hogy az üldözők közül a fordulóban győztes Haladás pontszámban megelőzte, és átvette a vezetést, míg az ugyancsak 3-3 pontot begyűjtő Vasas és Kecskemét pedig pontszámban beérte, és jobb gólkülönbségével - miután egyformán öt-öt győzelmük van, ami elsősorban rangsorolna - meg is előzte.

Haladás-Tiszakécske 1-0 (Tóth M. 24.) - kiállítva: Simon M. 93.

Siófok-Szolnok 3-2 (Varjas 5., Kiss 10., Elek B. 82., ill. Sipos 23., Rokszin 71.)

Hat döntetlen és egy vereség után először nyert a Siófok, amely otthon múlta felül a Szolnokot.

Vasas-Pécsi MFC 1-0 (Berecz 70.) - kiállítva: Preklet 59. (Pécsi MFC)

A vendégek az 59. perctől emberhátrányban játszottak - Preklet Csaba törlesztésért kapott második sárga lapot -, a hazaiak győztes gólját Berecz Zsombor lőtte a 70. percben. (MTI)

Kecskemét-Budafok 1-0 (Tóth D. 75.)

Ajka-Békéscsaba 2-1 (Csizmadia 9., Stoiacovici D. 81., ill. Horváth P. 68.)

Csákvár-ETO FC Győr 2-2 (Takács 61. - büntetőből, Komáromi 69., ill. Kulcsár 21., Beki 83.)

Budaörs-Szeged 1-4 (Vankó 5., ill. Dobos 51., Jammeh 64., Gréczi 72., Kóródi 86.)

Soroksár-III. Kerületi TVE 2-1 (Lovrencsics B. 12., Lőrinczy 74., ill. Bori 78 - büntetőből)

Szentlőrinc-Dorog 0-0

Az NB II állása

Standings provided by SofaScore LiveScore

Barca-verő edzőtől tanult az NB II-es csapat sikerkovácsa: "Meglepett, hogy engem választottak" - interjú az álomrajtról, a kemény szovjet iskoláról és a hibátlan szakmai tanácsadóról
A kétszeres kazahsztáni válogatott Szergej Pacaj játékosként már megfordult Nyíregyházán, a nyári kinevezése viszont még őt is meglepte, hiszen nem tervezte, hogy vezetőedző is lesz. Csapata remek rajtja viszont nem érte váratlanul a korábban játékosügynökként és megfigyelőként is tevékenykedő szakembert, sőt a mostani szezonban az NB I-es feljutást is kitűzték célul. A hét forduló után az NB II élén álló Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője a csakfoci.hu-nak adott interjújában beszélt arról, hogyan került játékosként a Vidi helyett a Szparihoz, elárulta, ki volt rá a legnagyobb hatással edzőként, és a klubtulajdonos korábbi meglepő kijelentésére is reagált.