Lőw Zsolt döntött: Elhagyja a Lipcsét

Lőw Zsolt, a Bundesligában szereplő Leipzig pályaedzője meghozta döntését és elfogadta a Paris Saint-Germain ajánlatát, így, ha a klubok meg tudnak egyezni, a magyar szakember lesz Thomas Tuchel segítője.
Privacsek András 2018. június 11., hétfő 11:25
Lőw Zsolt, a Bundesligában szereplő Leipzig pályaedzője meghozta döntését és elfogadta a Paris Saint-Germain ajánlatát, így, ha a klubok meg tudnak egyezni, a magyar szakember lesz Thomas Tuchel segítője.
Szerző: Privacsek András 2018. június 11., hétfő 11:25

Lőw Zsolt a Digi Sport Reggeli Start című műsorában nyilatkozott a jövőjéről.

- Meghoztam a döntést, most már minden a klubokon múlik, nagy a valószínűsége, hogy elhagyom Lipcsét.

A párizsi lehetőséget tartottam a legjobbnak minden szempontból. A lipcsei szakvezetésnek megindokoltam a döntésemet, nehezen vették tudomásul. Fontos volt, hogy ennyi siker után továbbra is barátok maradjunk, persze van bennük egy kicsi szálka, mivel nem mellettük döntöttem.

Tomas Tuchel egy kimagasló szakember, konkrét elképzelései vannak a futballól és ezt maximálisan megköveteli. Az ilyen fajta edzők, különleges szakemberek. Dolgoztam vele még játékosként, szó volt, hogy a Dortmundba is elkísérem, amikor a Bayernnél felmerült a neve, akkor is gondolt rám. Nagyra becsülöm szakmailag, ha a kettőnk tudását összeadjuk, nagyon jó dolog kisülhet belőle a PSG-nél.

Lőw beszélt a Leipzig legutóbbi szezonjáról is.

- Tisztában voltunk vele, hogy nehéz évünk lesz. A fiatal csapatunk többsége nem ismerte e kettős terhelést, a keret nem volt alkalmas a kétfrontos küzdelemre. Tudtuk, hogy lejjebb csúszunk a dobogónál, a 6. hely reális. Ralph Hasenhüttl-hez szakmailag és emberileg is kötődtem, igazi sikertörténet volt, amit a Lipcsénél véghez vittünk, összenőttünk jó barátok lettünk. Távozása után az én helyem továbbra is biztos volt, felmerült, hogy esetleg vezetőedző is lehetnék, sőt, több más posztot is felajánlottak.  Nekem olyan döntést kellett hoznom, ami a családomnak is a legjobb. A sok jó lehetőség közül, remélem, a legjobbat választottam.

Olvastad már?
Lőw Zsolt a PSG-t választja, Neymarékkal akar dolgozni – sajtóhír
Lőw Zsolt a PSG ajánlatát fogadja majd el, ahol Thomas Tuchel segítője lehet. A magyar edző még több tapasztalatot akar gyűjteni.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Magyar foci
Bódog munkába állna
A legutóbb a Herthánál dolgozott Bódog Tamás szerint nem hátrány, ha olyan népszerű klubokkal hozzák szóba őt, mint az Újpest.
Pénzügyőr
Mátyus János lett a csapat vezetőedzője
A hunfoci.hu cikke szerint a Pénzügyőr családi okok miatt szerződést bontott Gál István vezetőedzővel, akinek helyét a szakmai igazgató, Mátyus János veszi át.
Légiósok
Babos Gábor
Újabb egy évre aláírt Hollandiában a korábbi magyar válogatott játékos.
Tovább az összes átigazoláshoz