Újabb magyar edző irányíthat Bundesliga-csapatot – sajtóhír

A Bild szerint elképzelhető, hogy a jelenlegi másodedző, Lőw Zsolt veszi át a Gulácsi Pétert is foglalkoztató Leipzig irányítását, amennyiben Ralph Hasenhüttl távozik.
Budai László 2018. május 9., szerda 8:55
A Bild szerint elképzelhető, hogy a jelenlegi másodedző, Lőw Zsolt veszi át a Gulácsi Pétert is foglalkoztató Leipzig irányítását, amennyiben Ralph Hasenhüttl távozik.
Szerző: Budai László 2018. május 9., szerda 8:55

Érdekes forgatókönyvről írt az RB Leipzig kapcsán a német Bild. A lap úgy tudja, hogy a vezetők elégedetlenek Ralph Hasenhüttl munkájával, főleg azok után, hogy a csapat az elmúlt hetekben rengeteg gólt kapott. Gulácsi Péter együttese emiatt már csak a hatodik a tabellán. A trénert pedig meneszthetik a nyáron, ami hatással lehet egy magyar edző jövőjére is.

A Bild ugyanis úgy tudja, arra is jó esély lehet, hogy az eddigi másodedző, Lőw Zsolt veszi át az együttes irányítását.

Egészen pontosan három forgatókönyvről írnak: az egyik szerint Ralf Rangnick sportigazgató vezeti a csapatot a következő szezonban, majd átadja az irányítást Julian Nagelsmannak, a Hoffenheim jelenlegi trénerének, a második verzió, hogy Lőw lesz legalább egy évre a Leipzig edzője, a harmadik pedig, hogy a testvércsapat, az RB Salzburg edzője kerül képbe, de ez utóbbira a Bild szerint már alig van esély.

Lőwöt egyébként nemrég a PSG-vel is összeboronálta a német sajtó. Akkor arról írtak, hogy ha Thomas Tuchel lesz a párizsiak edzője, akkor Lőwöt vinné maga mellé segítőnek.

A Lipcsének az utolsó forduló előtt még van egy kis esélye, hogy a BL-helyre is odaérjen, igaz, az EL-helyekről is lemaradhat, ha a szoros mezőnyben úgy alakulnak az eredmények. Éppen Dárdai Pál Herthájával játszanak majd.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Paksi FC
Böde jövője eldőlni látszik
Böde Dániel elárulta, Haraszti Zsolt ügyvezetővel már közel állnak ahhoz, hogy hosszabbítson még egy évvel: "Köztünk ez így megy, leülünk, és gyorsan dűlőre jutunk. Mindig egy évről beszélünk." (sportal.hu)
RB Leipzig
Lőw Zsolt a jövőjéről beszélt
Az RTL-nek adott interjút Lőw Zsolt, amelyben elmondta, nyáron biztosan távozik az RB Leipzigtól.
Légiósok
Kerkez Milos
Nem csak Kerkez Milos mehet a nyáron a Vörösökhöz, de csapattársa is.
Tovább az összes átigazoláshoz