Eb 2024: A Lewandowski-mentes Lengyelország vezetett, de Hollandia álomcseréje döntött - videó

0-1 után fordított és 2-1-re verte vasárnap, az Európa-bajnokság D-csoportjának első meccsén Hollandia az elsőszámú csatárai nélkül pályára lépő Lengyelországot.
Csakfoci.hu 2024. június 16., vasárnap 16:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 16., vasárnap 16:53

A Lewandowskit és Miliket, azaz két legjobb csatárukat nélkülöző lengyel válogatott nehezen tartotta a lépést az első percekben a hollandokkal, és Szczesnynek már 4. percben védenie kellett a nagy kedvvel játszó Gakpo közeli lövését.

A nagy rohamokat vezető Oranje pár perc múlva megint helyzetbe került (Reijnders lövése tévesztett célt), majd Xavi Simons durrantott mellé távolról.

Érett a holland vezetés, ehhez képest a lengyelek kerültek előnybe a 15. percben! Egy bal oldali Zielinski-szöglet után a harmadik számú lengyel csatár, Buksa fejelt a kapuba az ötös bal sarkáról (1-0).

Így a következő holland offenzívák már az egyenlítésért mentek, előbb Depay lőtt a léc fölé Simons passzát követően, majd Van Dijk 15 méteres kísérletét hatástalanította Szczesny. A 29. percben viszont már jött a németalföldi gól: Gakpo 16 méteres lövése az addig szinte hibátlanul futballozó Salamonon pattant meg az ötösnél, és a labda a kapust becsapva került a hálóba (1-1).

Gakpónak és Depaynak is volt még egy-egy lehetősége a szünet előtt, de maradt az 1-1 Hamburgban.

Maradt a holland fölény a fordulást követően is, de néhány narancssárgamezes lehetőséget követően a lengyelek előtt is adódtak helyzetek, hogy aztán megint a lengyel kapu forogjon veszélyben.

Az adok-kapok hajrájára fordulva a két kapitány igyekezett cserékkel frissíteni és megtalálni a nyerőembereket, ami végül Hollandiának és Ronald Koemannak sikerült.

A 80. percben érkezett Weghorst Depayt váltva, és a 83. percben eldöntötte a mérkőzést! Egy remek holland akció végén Aké passzolt remekül a Hoffenheim csatára elé, aki ballal nagy gólt vágott a kapuba (1-2).

A végén kimaradt még egy nagy lengyel helyzet (Swiderski közeli lövésénél nagyot védett Verbruggen, majd a kipattanót Piotrowski az ildalhálóba vágta), de az eredmény már nem változott, fordított és 2-1-re győzött Hollandia a D-csoport első meccsén.

2024-es Európa-bajnokság, D-csoport, 1. forduló:

Lengyelország - Hollandia 1-2 (Buksa 15., ill. Gakpo 29., Weghorst 83.)

Lengyelország: Szczesny - Bednarek, Salamon (Bereszynski, 86.), Kiwior - Frankowski, Zielinski (Piotrowski, 78.), Romanczuk (Slisz, 55.), Zalewski - Urbanski (Swiderski, 55.), Buksa, Szymanski (Moder, 46.)

Hollandia: Verbruggen - Dumfries, de Vrij, van Dijk, Aké (van de Ven, 87.) - Schouten, Reijnders, Veerman (Wijnaldum, 62.) - Simons (Malen, 62.), Depay (Weghorst, 81.), Gakpo (Frimpong, 81.)

18:00: Szlovénia - Dánia

21:00: Szerbia - Anglia

csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

DVTK
Huszár Marcell
A 19 éves Huszár Marcell a következő idényben az ETO FC Győr játékosaként kölcsönben játszik Diósgyőrben. Az U19-es válogatott támadó a felső-ausztriai edzőtáborban csatlakozott új társaihoz.