Fotó: uefa.com

Eb 2024: A spanyolok lefocizták az olaszokat, de a kiütést megúszta a címvédő - videó

Az olaszokra nézve hízelgő, hogy csak 1-0-ra nyertek a spanyolok, akik rengeteg helyzetet kihagytak, az 55. percben azonban besegített Calafiori és saját kapuját vette be. Spanyolország a B-csoport élén fog végezni ezzel a győzelemmel.
Nyikes Zoltán 2024. június 20., csütörtök 22:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 20., csütörtök 22:56

Az egyformán győzelemmel kezdő olasz és spanyol válogatott Gelsenkirchenben csapott össze csütörtökön a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, a két csapat pedig úgy vághatott neki a csúcsrangadónak, hogy a meccs győztese bebiztosítja helyét a nyolcaddöntőben. A két, egyaránt megfiatalított együttes közül a nyitókör a spanyoloknak sikerült jobban. Luis de la Fuente csapata kiváló játékkal 3-0-ra győzte le a "halálcsoportnak" is nevezhető négyes harmadik kiemelkedő együttesét, a horvátot.

A címvédő olaszok albánok elleni első fordulós meccse sokkal nehezebben indult, hiszen már a 22. másodpercben hátrányba kerültek, ám jól tudtak reagálni és már a 16. percig összejött a fordítás, végül pedig a győzelem.

1. félidő

Hatalmas fölényben játszottak az első félidőben a spanyolok, az olaszok csak a szerencsének és Donnarummának köszönhették, hogy 0-0-val vonulhattak a szünetre.

Már a második percben majdnem vezetést szereztek a spanyolok, ekkor Pedri hét méterről, nagy helyzetben fejelhetett, ám Donnarumma bravúrral kitolta a léc alá tartó labdát. Talán ennél is nagyobb ziccert hagyott ki nyolc perccel később Williams, aki öt méterről a bal sarok mellé fejelt.

A 24. minutumban Morata közeli, kissé kisodródott helyzetből leadott lövését védte lábbal Donnarumma, majd egy perc sem telt el, amikor Fabián Ruiz eresztett meg egy bombát 26 méterről, az olasz kapusnak megint nagyot kellett nyújtóznia, hogy ki tudja szedni a labdát a léc alól.

Rodrinak is volt egy ígéretes lövőhelyzete, ám ekkor Bastoni lépett közbe jó ütemben, míg az olaszok egyetlen kapura tartó lövését a 45. percben jegyezhettük fel, de Chiesa kísérlete egyáltalán nem volt veszélyes.

2. félidő

Ugyanaz volt a játék képe a szünet után is, Spanyolország nagy fölényben játszott és az 52. percben jött is egy újabb nagy helyzet, ezúttal Cucurella a 16-oson belülről, az alapvonalról gurított vissza lövésre Pedrinek, aki hat méterről, a jobb alsó mellé belsőzött. Mindent kihagytak a spanyolok, de végül így is megszerezték a vezetést, ehhez pedig besegített az ellenfél is.

Az 55. percben Nico Williams húzogatott a balon, majd éles beadásába belenyúlt Donnarumma, onnan pedig Calafiori bal térdéről a saját kapujába pattant a labda, öngól, 1-0.

A gól sem hozott változást, továbbra is elképesztő volt a spanyolok fölénye, egy csapat volt csak a pályán. Az 58. percben Morata életerős, léc alá tartó löketét ütötte szögletre Donnarumma, majd Le Normand jobb sarokba tartó fejesét rúgta ki Cambiaso a gólvonalról, és még mindig csak a 60. percben jártunk, amikor Yamal 16-oson kívüli kísérlete alig kerülte el a jobb sarkot.

Hat percre rá életjelet adott magáról Olaszország, de csak egy veszélyes beadás erejéig, mígnem a túloldalon Nico Williams a balról befelé húzta, a 16-os sarkánál a felső lécre tekert. A 74. percben ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást 24 méterről Pellegrini, de legalább 1,5 méterrel túlméretezte. Egészen a 86. percig kellett várni az első kaput eltalált olasz kísérletre, ekkor egy szögletet követően Cristante piszkált bele a labdába védője szorításában, Simónnak nem kellett izgulnia.

Donnarumma még egy hetedik nagy védést is bemutatott a 91. percben, amikor Perez cselezte be magát a 16-oson belülre, majd a rövid, jobb alsóba tartó lapos lövését hárította a kapus. És nem ez volt az utolsó bravúrja a PSG hálóőrének, nem sokkal később még Perez még nagyobb ziccerbe került, mint előtte, ám ezt is kihagyta.

A 96. percben még elvégezhetett egy szögletet Olaszország, ehhez Donnarumma is előrejött, de nem okozott veszélyt a beadás. Spanyolország hatalmas fölényben játszott végig, de csak egy olasz játékos tudta bevenni Donnarumma kapuját.

Európa-bajnokság, 2. forduló, B-csoport

Spanyolország-Olaszország 1-0 (Calafiori 55. - öngól)

Spanyolország: Simón − Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella − Pedri (Baena, 71.), Rodri, Fabián Ruiz (Merino, 94.) − Yamal (F. Torres, 71.), Morata (Oyarzabal, 78.), N. Williams (A. Perez, 78.).

Olaszország: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco – Jorginho (Cristante, 46.), Barella – Frattesi (Cambiaso, 46.), Lo. Pellegrini (Raspadori, 82.), Chiesa (Zaccagni, 64.) – Scamacca (Retegui, 64.)

Az Eb-től való visszalépéssel fenyegetőzik az egyik válogatott, Flick megnevezte a Barcelona legfőbb átigazolási célpontját - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.