Fotó: uefa.com

Eb 2024: A szlovákok mindent megúsztak - itt az Európa-bajnokság legnagyobb meglepetése

Az Európa-bajnokság E csoportjának második mérkőzésén Lukaku hiába szerzett két gólt, a VAR mindkettőt elvette, így a belgák vereséggel kezdték a tornát.
Csakfoci.hu 2024. június 17., hétfő 19:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 17., hétfő 19:57

A belgák nagyon bekezdtek. A 2. percben a szélvészgyors Doku ment el a szélen, középre, adott a védők nem tudtak felszabadítani, de Lukaku 4 méterről Dúbravkába lőtte a labdát. Három perccel később ismét Doku okozott gondot a szlovák védelemnek, már a kapus mellett is elgurította a labdát, de aztán Vavro tisztázott.

A 7. percben Szlovákia a semmiből szerzett vezetést. A belgák hátul bizonytalankodtak, eladták a labdát, Kucka lőtt 12 méterről, a kipattanót pedig Schranz  közelről a bal sarokba lőtte.

A 20. percben Dúbravka elpasszolta a labdát, ami Trossard elé került, de ő 24 méterről az üres kapu fölé emelt.

A 40. percben Haraslin lőtt 15 méterről, Casteels bravúrral szögletre ütötte a labdát. Két perccel később Carrasco ugratta ki Lukakut, aki hatalmas helyzetben mellé gurított.

A második félidő egy jó Haraslin-lövéssel kezdődött, ami alig ment mellé. Az 55. percben Lukaku közeli lövését tolta szögletre Dúbravka, majd a szöglet után Lukaku közelről a hálóba pofozta a labdát, de a VAR megállapította, hogy lesen állt, így érvénytelenítették a találatot.

A belgák nagyon rákapcsoltak, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, előbb Lukaku 3 méterről az oldalhálóba lőtte a labdát, majd Bakayoko 10 méteres löketét Hancko a gólvonalról vágta ki.

A 77. percben Schranz adott középre, a csereként beállt Suslov sarokkal tette kapura a labdát, de a védők mentettek.

A 85. percben egyenlített Belgium, legalábbis egy percig azt hihette mindenki. Openda balról középre adott, Lukaku pedig bevarrta. A VAR azonban kiszúrta, hogy Openda kezezett, így a játékvezető elvette a találatot.

A csoportot a 3-3 pontos Románia és Szlovákia vezeti, Belgium és Ukrajna nulla pontos egyelőre.