Eb 2024: Ausztria a franciák előtt lett csoportelső, Lengyelország bravúrponttal búcsúzott - videó

Az Európa-bajnokság D-csoportjának keddi, utolsó fordulójában Ausztria remek meccsen verte 3-2-re a hollandokat, így végül csoportelső lett, megelőzve a lengyelekkel meglepetésre ikszelő (1-1) Franciaországot.
Csakfoci.hu 2024. június 25., kedd 20:04
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 25., kedd 20:04

A kontinenstornát a franciák elleni 1-0-s vereséggel kezdő Ausztria összességében remek teljesítménnyel és zsinórban aratott két győzelemmel lett első a D-csoportban.

Az osztrákok kedden háromszor is vezetést szereztek (elsőre persze egy öngóllal) Hollandia ellen Dortmundban, és bár az Oranje kétszer fel tudott állni, a harmadik, Sabitzer által a 80. percben szerzett gólra már nem tudott válaszolni. 3-2-re győzött így a nyugati szomszédunk. A hollandok csoportharmadikként, 4 ponttal jutottak a legjobb 16 közé.

Talán az osztrákok sem gondolták, hogy ezzel a csoportelsőséget is megszerzik, de így lett: az Eb-n egyelőre inkább csak szenvedő francia válogatott ugyanis a hollandok után az eddig 0 pontos, már korábban kiesett Lengyelországgal sem bírt. A torna nagy esélyesének tartott Franciaország Mbappé 11-esével került fórba az 56. percben, de Lewandowski (megismételt) büntetőjével a lengyel csapat megszerezte becsületpontját a tornán.

Európa-bajnokság, D-csoport:

Franciaország – Lengyelország 1-1 (Mbappé 56. - 11-esből, ill. Lewandowski 79. - 11-esből)

Hollandia – Ausztria 2-3 (Gakpo 47., Depay 75., ill. Malen 6. - öngól, Schmid 59., Sabitzer 80.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Ausztria 6 pont, 2. (és továbbjutott) Franciaország 5, 3. (és továbbjutott) Hollandia 4, 4. Lengyelország 1

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.