Fotó: uefa.com

Eb 2024: Belgium már kemény falat volt a románoknak, Lukaku megint a VAR áldozata lett - videó

Szórakoztató mérkőzésen verte Belgium Romániát az E-csoportban, ahol így jelenleg mind a négy csapatnak három pontja van. Romelu Lukakunak már a harmadik gólját érvénytelenítette a VAR ezen a tornán.
Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 22:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 22:50

A szombati játéknap utolsó mérkőzésének tétje az volt, hogy amennyiben a román labdarúgó-válogatott legyőzi a belga csapatot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második körében, bejut a nyolcaddöntőbe. Az "E" jelű négyes nyitányán a román válogatott 3-0-ra nyert az ukránok ellen, és ha a belgák felett is diadalt aratott volna, biztosan kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszba, ugyanis ha harmadik helyen is zár, hat pontjával semmiképpen sem tud már búcsúzni.

A belgák ezzel szemben a szlovákoktól elszenvedett, meglepő 1-0-s vereséggel rajtoltak, így amennyiben nem szerették volna, hogy a 2022-es katari vb után ismét a csoportkör jelentse számukra a végállomást, gyakorlatilag kötelező volt a javítás. A két együttes eddigi 12 egymás elleni összecsapásán - melyből csak kettő volt tétmérkőzés - mindkét fél öt-öt győzelmet aratott.

1. félidő

Villámrajtot vett Belgium, már a második percben megszerezte a vezetést: Lukaku a 16-oson belül háttal a kapunak állt és készített le lövésre egy labdát, amit Tielamans 17 méterről, nagy erővel a jobb alsóba lőtt, 1-0. Három percre rá majdnem jött az egyenlítés a túloldalon, ott Dragusin fejesét szedte ki nagy bravúrral Casteels a léc alól.

A 13. percben Lukaku kapott labdát a 16-oson belül és tisztára is játszotta magát, lövésébe azonban bele tudott lépni Bancu, öt percre rá pedig Nita kapus bravúrozott Lukebakio 13 méteres próbálkozásánál.

A 31. percben Doku éles szögből leadott lövését védte a röviden ismét a román kapus, míg Casteels a másik kapuban Man kísérletét védte.

2. félidő

A szünet után nagyon intenzíven kezdtek a románok, előbb Man életerős lövésénél kellett résen lennie a belga hálóőrnek, majd Mihaila iramodhatott volna meg teljesen egyedül Casteelsszel szemben, de rosszul tolta meg a labdát, így már csak éles szögből tudott lőni, túl is méretezte.

A belgák sem maradtak adósak lehetőségekkel, De Bruyne volt nagyon aktív, előbb 18 méterről vette célba a bal alsót, de tekerése kevéssel mellé ment, majd 16 méterről fordult a kapura, a bal alsóba tartó lövést Nita hatástalanította. Ezekben a percekben egyértelműen Belgium volt a veszélyesebb, Doku például ígéretes lövőhelyzetbe cselezte magát a 16-oson belül, de 13 méterről csak az oldalhálót találta el.

A 63. percben De Bruyne remek kiugratásával lépett meg Lukaku, aki 16 méterről a bal alsóba helyezett, de VAR-ozás után les miatt érvénytelenítették a gólt - millimétereken múlt. Három percre rá Lukaku kapott labdát megint De Bruynétől, majd kihasználva fizikai erejét kapura tudott fordulni, a bal, rövid sarokba tartó lövésénél viszont Nita a helyén volt.

Nagy belga védelmi hibát kihasználva a túloldalon Man lépett ki óriási ziccerben, Casteels bravúrjára volt szükség, hogy ne legyen egyenlítés. A 80. percben aztán újabb gólt szerzett Belgium és ezt már nem vonták vissza: Casteels kirúgása egy román védő fején csúszott meg, a labdával pedig De Bruyne ziccerben léphetett ki és becsúszva lőtt Nita mellett a hálóba, 2-0.

A 85. percben megint hibáztak hátul a belgák és Alibec el is tudta pöckölni a labdát Casteels mellett, viszont nem túl erősen, így Castagne tisztázni tudott a gólvonal előtt. Lukakunak már három gólját vette el a VAR ezen az Eb-n, de rendíthetetlenül próbálkozott a belga támadó, a 89. percben betört a 16-oson belülre, majd éles szögből célba vette a hosszú alsót, Nita lába azonban akadályt jelentett.

E-csoport, 2. forduló

Belgium-Románia 2-0 (Tielemans 2., De Bruyne 80)

Belgium: Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen – Doku (Carrasco, 72.), Tielemans (Mangala, 72.), Onana, Theate (Debast, 77.) – De Bruyne, Lukaku, Lukabakio (Trossard, 56.).

Románia: Nita – Ratiu (Sorescu, 90.), Dragusin, Burca, Bancu – M. Marin (Olaru, 68.) – Man, R. Marin, Stanciu, Mihaila (Hagi, 68.) – Dragus (Alibec, 81.).

Rossi a skótok elleni sorsdöntő meccsről: "Lesz néhány változás a kezdőcsapatban, de nem a rossz teljesítmény miatt"
Marco Rossi szerint Skócia agresszív focit játszik, de egy hajóban evezünk velük, rajtuk is ugyanolyan nyomás lesz vasárnap, mint rajtunk. Annak érdekében, hogy frissebb legyen a csapatunk, a kapitány tervez néhány változást a kezdőben.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.