Eb 2024: Bellingham csodagóljával és Kane fejesével fordított Anglia a szlovákok ellen - a hosszabbítás döntött

1-1-s döntetlennel ért véget a rendes játékidő az Anglia-Szlovákia Eb-nyolcaddöntőn, nem mindennapi körülmények között. A kétszer 15 perces hosszabbításban aztán azonnal lecsapott Kane és eldöntötte a továbbjutást.
Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 20:37
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 20:37

Alighanem mindenki angol nyomást és helyzeteket várt a meccs elejétől, de Szlovákia nagyon meglepte a papíron sokkal nagyobb nevekből álló ellenfelét.

Több veszélyes szituáció is kialakult a britek kapujánál az első percekben, Strelec egyszer, Haraslin pedig akár kétszer is vezetést szerezhetett volna északi szomszédunknak, de egyikük sem volt elég pontos a végén.

Az első komolyabb angol sanszot egy szépen eltalált Mainoo-kapáslövés jelentett, ami azonban elzúgott a léc fölött a 24. percben. Egy percre rá aztán jött a vezető gól, de a másik kapunál!

A 25. percben Strelec remekül ugratta ki Schranzot, aki 6 méterről, a kimozduló Pickford mellett a kapu közepébe lőtt (0-1) - hidegzuhany az angoloknak!

A megint elég teszetosza angolokat innentől kezdve gyakori füttyszó kísérte saját közönségük részéről, amire alighanem rá is szolgáltak a szlovénok elleni csoportmeccsen is látott meddő játékuk miatt. A torna előtt a végső győzelemre is esélyesnek tartott Anglia végül kaput eltaláló lövés nélkül zárta az első játékrészt.

A fordulás után viszont igyekeztek rákapcsolni a britek, akik talán rájöttek, hogy ha hasonlóképpen folytatják, a rutinos szlovákok egyszerűen kiejtik őket az Eb-ről. Az érdekes mellékzönge volt, hogy Gareth Southgate angol szövetségi kapitány nem érezte szükségét annak, hogy cseréljen...

De így is a kapuba találtak a britek, igaz lesről, Foden egy szép akciót fejezett be eredményesen, ám szabálytalan körülmények között. Kane megpattanó lövése is veszélyes volt nem sokkal később, hogy aztán kis híján a szlovákok második gólja szülessen meg. Az 55. percben Strelec próbálta meg a félpályáról átemelni a kapujából messze kint álló Pickfordot, de nem volt elég pontos a kísérlete.

A hajrára fordulva nagy rohamokba kezdtek az angolok, a 78. percben Kane fejelt 7 méterről nagyon kevéssel a jobb kapufa mellé, majd nem sokkal később Rice döngette meg a lécet 24 méterről - a kipattanóra Kane érkezett, de nem talált kaput. Nyomasztó volt a Háromoroszlánosok fölénye, a szlovákok visszaálltak teljesen, de így is volt egy lövéssel befejezett kontrája.

A hatperces hosszabbításban úgy tűnt, nem lesz eredménye az angolok nyomásának, aztán jött a 95. perc: egy jobb oldali bedobás után Guéhi csúsztatta meg a labdát, Bellingham pedig 8 méterről, zseniális ollózós mozdulattal küldte a kapuba a labdát!

1-1-re mentette a meccset Anglia, így jöhetett a ráadás Gelsenkirchenben!

Posts from the realmadrid
community on Reddit

Eb 2024: "Ki más?" - Bellingham rendhagyó gólöröme a téma Angliában
Kiszúrták, mint kiabált Jude Bellingham, miután lélegzetelállító lövéssel mentette meg Angliát a szégyentől az Európa-bajnokságon.

Hosszabbítás:

Ha Bellingham gólja megrogyasztotta Szlovákiát, Kane találata a földre is küldte. Alig telt el nagyjából egy perc a ráadásban, amikor Dúbravka rövid felszabadítása után Toney fejelt középre, Kane pedig 4 méterről, a védőket megelőzve a léc alá bólintott - fordítottak az angolok (2-1).

Anglia előnybe került és a Southgate-érában megszokott módon azonnal vissza is vett. Szlovákia a 103. percben nem is járt messze attól, hogy ezt kihasználja. A magyar származású Bénes László lőtte be a labdát a kapu elé, Pekarík pedig néhány lépésről a kapu fölé lőtt.

A hosszabbítás második félideje már Bellngham és Kane nélkül zajlott, és egyik kapunál sem alakult már ki nagy helyzet (Toney-nak volt egy, a léc fölött elzúgó bombája). Anglia őrizte előnyét, a szlovákoknak pedig nem volt már annyi erejük, hogy egyenlítsenek.

Ezzel Anglia jutott a hosszabbítás végén a legjobb nyolc közé, ahol Svájc lesz majd az ellenfele.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Anglia – Szlovákia 2-1 (Bellingham 90+5., Kane 91., ill. Schranz 25.) – hosszabbítás után

Anglia: Pickford - Walker, Guehi, Stones, Trippier (Palmer, 66.) - Rice, Mainoo (Eze, 84.) - Saka, Bellingham (Konsa, 106.), Foden (Toney, 90+4.) - Kane (Gallagher, 106.)

Szlovákia: Dubravka - Pekarik (Tupta, 109.), Vavro, Skriniar, Hancko - Kucka (Bero, 81.), Lobotka, Duda (Bénes, 81.) - Schranz (Gyömbér, 90+3.), Haraslin (Suslov, 61.), Strelec (Bozenik, 61.)

Csákvár
Umathum Ádám
A Puskás Akadémia 2006-os születésű fiatalja, Umathum Ádám kölcsönben a Csákvárt erősíti a következő idényben.
KBSC
Négy távozó
Megyeri Gábor, Szabó Balázs, Székely Krisztián és Pekár László is távozik a Kazincbarcikától - jelentette be a klub.
Mészöly Géza
Svájci és romániai élvonalbeli klubok is megkeresték az Újpesttől távozó szakembert.