Eb 2024: Duplázó védője és a torna védése vezette Törökországot a legjobb 8 közé - videó

Törökország is ott lesz a labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében, miután kedden, a lipcsei Red Bull Arénában 2-1-re legyőzte Ausztriát. A meccs hőse a két gólt szerző török védő, Merih Demiral volt.
Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 22:56
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 22:56

El sem kezdődött szinte a meccs, és már előnybe is került a török válogatott Lipcsében! Az 57. másodpercben, Güler szöglete után Pentz még nagyot mentve óvta meg kapuját egy öngóltól, de a labda Demiral elé került, aki közelről nem is hibázott (0-1). Soha nem született még ilyen gyor gólt az Európa-bajnokságok kiesése szakaszában!

Szinte azonnal jött az osztrák javítás, de Baumgartner 15 méteres lövése elsuhant a jobb alsó sarok mellett. Nem sokkal később, egy sarokrúgás után életveszélyesen suhant el a labda a török kapu előtt, de senki nem tudott beleérni az osztrákok közül.

Mentek-nyomtak az osztrákok, de nem voltak elég pontosak a kapu előtt. Ha mégis eljutottak nagy helyzetig, akkor meg ott volt a török védelem, mint például a 45. percben, amikor Demiral az utolsó pillanatban lépett közbe Baumgartner közeli kísétleténél. Maradt a 0-1 a nagy csatát hozó meccs első félidejének végén.

A szünetben Ausztria szövetségi kapitánya, a német Ralf Rangnick pályára küldte azt a Michael Gregoritschot is, aki az előző, törökök elleni meccsén mesterhármast szerzett. Be is kezdett a támadó, két ígéretes lövése után Arnautovicnak adott "gólpasszt", de kimaradt a nagy lehetőség.

A 60. percben megint jött egy török szöglet és a második török gól is - Demiral most négy méterről fejelte a kapu közepébe Güner jobb oldali szögletét (0-2).

Ausztria azonban az esős időben zajló csatát nem adta még fel: a 67. percben - nyilván megint egy szögletnél - Sabitzer adott be jobb oldali szögletét Posch fejelte középre, a "törökmumus" Gregoritsch pedig három méterről a léc alá zúdította a labdát (1-2).

Óriási rohamokba kezdtek az osztrákok az egyenlítésért, sorra érkeztek a labdák a török 16-oson belülre, és a ráadásban meg is kapta az esélyt az egyenlítésre Ausztria, de Baumgartner közeli, földre fejelt labdáját földöntúli bravúrral védte Mert Günök.

Így győzött 2-1-re a török csapat egy remek iramú és a végletekig izgalmas nyolcaddöntőn Ausztria ellen, és Hollandiával csap majd össze a legjobb nyolc között.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Ausztria - Törökország 1-2 (Gregoritsch 67., ill. Demiral 1., 60.)

Ausztria: Pentz - Posch, Danso, Lienhart (Wöber, 64.), Mwene (Prass, 46.) - Seiwald, Sabitzer - Laimer (Grillitsch, 64.), Baumgartner, Schmid (Gregoritsch, 46.) - Arnautovic

Törökország: Günok - Müldür, Bardakci, Demiral, Kadioglu - Yüksek (Özcan, 58.), Ayhan - Yilmaz, Kökcü (Kahveci, 83.), Yildiz (Aktürkoglu, 78.) - Güler (Yokuslu, 78.)

Románia - Hollandia 0-3

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.