Fotó: uefa.com

Eb 2024: Egy észbontó öngól is segítette a portugálok győzelmét, Cristiano Ronaldo újabb rekordot döntött meg - videó

Portugália három góllal legyőzte Törökországot, ezzel pedig továbbjutott a nyolcaddöntőbe.
Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 19:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 19:53

A csoportfavorit portugál válogatott a csehek elleni nehéz győzelem után az "F" jelű négyes másik hárompontos együttesével, a törökkel találkozott szombaton a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, Dortmundban, ahol az volt a tét, hogy a mérkőzés győztese biztosítja helyét a nyolcaddöntőben.

Roberto Martinez csapata a torna egyik esélyeseként érkezett Németországba, az első fordulóban azonban nem ennek megfelelően játszott. Critiano Ronaldóék ugyan nagy mezőnyfölényben voltak végig a csehek ellen, de támadásaikba rengeteg hiba és pontatlanság csúszott, s a 2-1-es győzelmet csak a ráadásban tudták kiharcolni. A törökök szintén nagyon megszenvedtek a nyitókörben, melyben Georgia számtalan helyzetet ki tudott alakítani ellenük és a 3-1-es végeredmény - amely a ráadásban üres kapus góllal alakult ki - nem tükrözi híven a meccs képét.

1. félidő

Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést Portugália, mégis az első helyzet a törökök előtt adódott a hatodik percben, amikor Celik jobbról érkező beadására robbant be Cancelo mellett Aktürkoglu, de nagy helyzetben nem tudta a kapu felé irányítani a labdát. A portugálok ennél hatékonyabbak voltak és kihasználták a lehetőségüket a 21. percben: Mendes balról érkező lapos beadásába rosszul ért bele Bardakci, akitől Bernardo Silva elé pattant a labda, a Manchester City sztárja pedig 9 méterről a bal sarokba lőtt, 0-1.

Hat perccel később komikus jelenet következett. Cancelo és Ronaldo nem értette meg jól egymást, előbbi pontatlanul ugratta ki társát, így odalett a helyzet - gondolta ebben a pillanatban mindenki. Samet Akaydin azonban nem vette észre, hogy kimozdult a kapujából Altay Bayindir és elpasszolta mellette a labdát, a társak pedig már csak a gólvonal mögül tudták kivágni a játékszert - hihetetlen öngóllal növelték előnyüket a portugálok, 0-2.

A törökök részéről Kökcü kísérletét kellett védenie Diogo Costának, Pepének pedig több jó közbelépése is volt hátul, így igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani Vincenzo Montella csapata.

2. félidő

Az 56. percben végképp eldöntötte a három pont sorsát Portugália: a leshatáron ugrott ki Cristiano Ronaldo egy mélységi indítása után, majd kettő az egyben vihették Bruno Fernandessel a labdát a kapusra, az ötszörös aranylabdás támadó pedig önzetlenül lepasszolta társának a játékszert, akinek már csak az üres kapuba kellett lőnie, 0-3.

Cristiano Ronaldo ezzel karrierje nyolcadik Eb-gólpasszát jegyezte, amivel az Opta statisztikája szerint megdöntötte Karel Poborsky (6) rekordját.

Háromgólos hátrányban már Törökország sem hitt abban, hogy ebből pontszerzés lehet, ennek megfelelően többnyire eseménytelenül telt el a hátralévő bő félóra. A legérdekesebb jeleneteket a lelátóról befutó kisfiúk jelentették, ketten is szelfizni akartak Cristiano Ronaldóval, egyiküknek sikerült is, de egy felnőtt szurkoló is a pályán kötött ki, kis túlzással tíz percenként rohangáltak be a drukkerek a gyepre.

A hajrában Cristiano Ronaldo passza után adódott még egy lehetőség Bernardo Silva előtt, Bayindir azonban hárított, a törökökön pedig a csereként beállt Real Madrid-sztár, Arda Güler sem tudott segíteni. Portugália magabiztos győzelmet aratott, ezzel pedig továbbjutott a csoportkörből.

Európa-bajnokság, F-csoport, 2. forduló

Törökország-Portugália 0-3 (B. Silva 21., Akaydin 28. - öngól, B. Fernandes 56.)

Törökország: Bayindir – Celik, Akaydin (Demiral, 75.), Bardakci, Kadioglu – Ayhan (Yuksek, 58.), Calhanoglu – Akgün (Güler, 70.), Kökcü (Yazici, 46.), Aktürkoglu (Yildiz, 58.) – Yilmaz.

Portugália: Costa – Cancelo (Semedo, 68.), Dias, Pepe (Antonio Silva, 83.), Mendes – Vitinha, Palhinha (Neves, 46.), Fernandes – B. Silva, Ronaldo, Leao (Neto, 46.)

Rossi a skótok elleni sorsdöntő meccsről: "Lesz néhány változás a kezdőcsapatban, de nem a rossz teljesítmény miatt"
Marco Rossi szerint Skócia agresszív focit játszik, de egy hajóban evezünk velük, rajtuk is ugyanolyan nyomás lesz vasárnap, mint rajtunk. Annak érdekében, hogy frissebb legyen a csapatunk, a kapitány tervez néhány változást a kezdőben.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.