Eb 2024: Hollandia lefocizta és simán kiejtette Romániát - videó

Hollandia jutott hetedikként az Európa-bajnokság legjobb nyolc csapata közé, miután kedden, Münchenben 3-0-ra legyőzte a román válogatottat. De nagyobb is lehetett volna a különbség.
Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 19:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 19:54

A lelátón román, a pályán viszont holland fölény mutatkozott Münchenben, a két csapat Eb-nyolcaddöntőjén, igaz, csak szép lassan állt helyre a papírformának megfelelő meccskép. Az első negyedórában a románok még több bátor akciót is vezettek, és úgy tűnt, zavarba lehet hozni a holland védelmet.

Aztán jött a 20. perc és vezetést szerzett az Oranje: Gakpo kapott labdát a 16-osnál, majd Ratiut kicselezve betört a büntetőterületen belülre és 13 méterről kilőtte a jobb alsót - ez volt a Liverpool támadójának harmadik gólja az Eb-n, amihez a román kapus bizonytalansága is kellett (0-1).

A folytatásban is inkább a hollandok veszélyeztettek: Xavi Simons megmozdulásai és passzai, valamint Depay beadásai, szabadrúgásai és szögletei szinte állandó stresszben tartották a román védelmet, de több gól már nem született a szünetig.

A szünetben csak a hollandok cseréltek, de sok minden nem változott, az ezúttal kékben futballozó németalföldiek dominálták a meccset, a románok erejét jobbára felemésztette a védekezés.

Az 58. percben közel járt a holland válogatott a második gólhoz, de Depay szöglete után van Dijk a bal kapufát találtal el fejjel. Ezután Gakpo pillanatai következtek: az 59. és a 62. percben, közelről és távolról is tesztelte a támadó Nita kapus képességeit, majd ezután a kapuba is betalált, de lesről.

A nagyot küzdő románok támadásban nem tudtak felnőni a téthez (ehhez az is kellett, hogy a román karmestert, Stanciut szinte teljesen kivegyék a játékból a hollandok), így idő kérdése volt, mikor nő tovább a különbség a felek között. A 73. percben ez majdnem össze is jött, de Gakpo passza után Verman hiába került ziccerbe, nem találta el a kaput. Pár perccel később a menteni igyekvő Dragusin Xavi Simonst találta telibe a labdával, ami a holland lábáról kis híján a kapuba pattant.

A 83. percben viszont már nem úszták meg a románok: Gakpo harcolt ki ziccert a nagyot hibázó Dragusint becsapva, Malen elé passzolt, a csereként beállt támadó pedig közelről eldöntötte a találkozót (0-2).

A kegyelemdöfés pedig a 93. percben jött el, ekkor Malen egy villámgyors holland kontrát fejezett be szép egyéni akció végén, kialakítva a 3-0-s végeredményt. Aztán sikerült a román tábor előtt ünnepelnie, amit a drukkerek dobálással "köszöntek meg".

A vége így sima holland siker lett, az Oranje az osztrák-török párharc győztesével játszik majd Berlinben, a legjobb nyolc között. A románok pedig elmondhatják magukról, hogy csoportgyőztesként jártak az Európa-bajnokság legjobb 16 csapata között - kedden azonban számukra is véget ért a kontinenstorna.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Románia - Hollandia 0-3 (Gakpo 20., Malen 83., 93.)

Románia: Nita - Ratiu, Dragusin, Burca, Mogos (Racovitan, 38.) - M. Marin (Cicaldau, 72.) - Man, Stanciu (Olaru, 88.), R. Marin, Hagi (Alibec, 72.) - Dragus (Mihaila, 71.)

Hollandia: Verbruggen - Dumfries, de Vrij, van Dijk, Aké (van de Men, 69.) - Schouten (Veerman, 69.), Simons, Reijnders - Bergwijn (Malen, a szünetben), Depay (Blind, 91.), Gakpo (Weghorst, 84.)

21:00: Ausztria - Törökország

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.