Fotó: x.com/ceskarepre_eng

Eb 2024: Kimaradt a meccslabda a 95. percben, továbbra is nyeretlen Georgia és Csehország

A csehek nagy fölényben játszottak a második félidőben, a legnagyobb ziccer mégis Georgia előtt adódott az utolsó másodpercekben, ám azt Lobjanidze kihagyta.
Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 16:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 22., szombat 16:57

Az F-csoport első szombati találkozóján, Hamburgban a két pont nélküli együttes, Georgia és Csehország nézett farkasszemet. A cseh és a története első nagy tornáján szereplő georgiai csapat is azért küzdött, hogy megőrizze esélyét a továbbjutásra, amihez mindkét gárdának szüksége lett volna a három pontra.

1. félidő

Nagy iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat támadólag lépett fel, és már a második percben két védést is be kellett mutatnia Mamardashvilinek, előbb Hlozek közeli lövését, majd Schick fejesét hárította. A 23. percben Coufal hatalmas bedobása után nem tudtak felszabadítani a georgiai védők, majd Hlozek elé került a labda, akinek a ziccerét még védte Mamardashvili, majd a kipattanó Hlozek fejéről nagy szerencsével a kapuba pattant - viszont a VAR-ozást követően kiderült, hogy a gólszerző kézzel is beleért a labdába, így szabadrúgás jöhetett kifelé.

Mindkét csapaton látszódott, hogy meg akarja nyerni a találkozót, az esélytelenebbnek vélt georgiaiak is bátran mentek előre, igaz a helyzetek nem sorjáztak. Mégis sikerült megszerezniük a vezetést még a szünet előtt, amikor Kvaratskhelia jobbról érkező szabadrúgása Kashiánál kötött ki a cseh védők között, a georgiai játékos azonban hatalmas helyzetben, 6 méterről nem helyezte eléggé a labdát, így Stanek lábbal védeni tudott. A szabadrúgásnál azonban Hranac kézzel ért a labdába, így videóbírózást követően 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Mikautadze a bal sarokba vágta kíméletlenül, 1-0.

Csehország még a szünet előtt egyenlíthetett volna, Schick nagy helyzetét azonban védte Mamardashvili.

2. félidő

Az 57. percben egy szélvészgyors kontrát vezetett Georgia, aminek a végén Kvarachelia passzolt Mekvabishvilihez, ám a lövése a bal alsó mellett ment el. Két minutummal később ismét betalált Csehország, és ezt már nem is érvényítelenítették: Coufal szöglete után Lingr fejese a jobb kapufán csattant, a kipattanót azonban néhány lépésről Schick a mellével a hálóba tessékelte, 1-1.

A 62. percben ismét egy szöglet után veszélyeztetett Csehország, ezúttal Krejci fejese egy méterrel ment el a jobb kapufa mellett. Ebben a periódusban már egyértelműen uralta a találkozót a cseh válogatott, de a georgiaiak is igyekeztek támadásba lendülni, amint megszerezték a labdát, de ezek többnyire kudarcba fulladt kísérletek voltak.

A 77. percben D. Jurasek balról érkező beadásánál Chytil megelőzte védőjét és előrevetődve a bal alsó mellé fejelt. A hajrában is nagyon nyomott Csehország, Georgia már nem igazán tudott kijönni a térfeléről, csak a 95. percben, akkor azonban hatalmas helyzet maradt ki, amikor egy emberfölényes kontra végén Lobjanidze fölé rúgta a ziccert.

Európa-bajnokság, F-csoport, 2. forduló

Georgia-Csehország 1-1 (Mikautadze 45+4. - 11-esből, ill. Schick 59.)

Georgia: Mamardashvili – Kvirkvelia (Gvelesiani, 82.), Kashia, Dvali – Tsitaishvili (Lochosvili, 62.), Davitashvili (Chakvetadze, 62.), Mekvabishvili, Kochorashvili, Kakabadze – Mikautadze (Kvilitaia, 88.), Kvaratskhelia (Lobjanidze, 82.).

Csehország: Stanek – Holes, Hranac, Krejci – Coufal, Provod (Barak, 82.), Soucek, D. Jurasek (Sevcik, 82.) – V. Cerny (M. Jurasek, 55.), Schick (Chytil, 68.), Hlozek (Lingr, 55.)

A meccs összefoglalója

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.