Fotó: uefa.com

Eb 2024: Kiütéses győzelemmel kezdett a házigazda Németország a magyar válogatott csoportjában - videók

Az egy félidőt emberhátrányban játszó skótok végig alárendelt szerepben fociztak Münchenben, csak egy szerencsés öngólig jutottak.
Nyikes Zoltán 2024. június 14., péntek 22:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 14., péntek 22:57

A magyar érdekeltségű csoport nyitómérkőzésével, a házigazda német és a skót válogatott összecsapásával kezdődött meg péntek este a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság. A háromszoros győztes németek rekordot jelentő 14. alkalommal vesznek részt a kontinensviadalon, míg a skótok egymás után másodszor, összességében negyedszer indulnak az Európa-bajnokságon.

A két csapat 18. alkalommal találkozott egymással, az ezt megelőző meccseken nyolc német és négy skót siker mellett öt döntetlen született, a gólkülönbség 26-23 a Nationalelf javára.

1. félidő

Azonnal magához ragadta a kezdeményezést az előzetesen jóval esélyesebbnek vélt Németország, amely már az első percben kidolgozott egy nagy helyzetet, igaz lesről lőtt Wirtz. A nagy mezőnyfölény megmaradt, így pedig az első hazai gólra sem kellett várni sokáig, a 10. percben Kroos a félpályáról remekül indította a jobb oldalon Kimmichet, aki középre passzolt, az érkező Wirtz pedig 17 méterről a jobb alsóba lőtt, Angus Gunn kapus csak beleérni tudott a labdába, 1-0.

A következő hazai találat is gyorsan érkezett: a 20. percben Musiala vette át látványosan Kroos passzát az ellenfél térfelének kezdőkörében, majd remekül ugratta ki Havertzet, aki a 16-oson belülre érve Musialához passzolt, a Bayern sztárja pedig a léc alá bombázott 12 méterről, 2-0.

Öt percre rá Musiala ellen szabálytalankodtak a skót védők a 16-osnál, a játékvezető úgy látta, hogy belül történt az eset, így tizenegyest ítélt, ám a VAR-szobából rászóltak a fülére, hogy még kívül volt az incidens, így "csak" egy veszélyes szabadrúgás következhetett 16,5 méterről nagyjából. Végül Havertz lapos, megpattanó kísérletét fogta a kapus. A németek egy percre sem engedték ki az irányítást a kezükből, ennek köszönhetően már a szünetig eldöntötték a három pont sorsát.

A 42. percben Kimmich beadása után Gündogan fejesét védte bravúrral Gunn. A kipattanó után viszont csúnyán megtaposták Gündogan bokáját, elsőre a bíró nem ítélt tizenegyest, VAR-ozás után viszont a büntetőpontra mutatott, sőt még egy piros lapot is felmutatott Porteousnak. A büntetőt Havertz egy megtorpanás után középre rúgta, 3-0.

2. félidő

A folytatásra már csak az a kérdés maradt nyitott, hogy mekkora lesz a különbség a két csapat között. Érkeztek is sorra a hazai próbálkozások, az 55. percben Musiala éles szögből leadott lövését védte Gunn, majd alig később Wirtz az ötös jobb sarkáról kevéssel lőtt a rövid felső fölé.

Ki akarta szolgálni a közönséget a német válogatott, a következő gólra a 70. percig kellett várni, amikor is a frissen beállt Füllkrug elé pattant egy labda a 16-oson belül, a támadó pedig hatalmas gólt zúdított 14 méterről a bal ficakba, 4-0.

A Dortmund 31 éves támadójának majdnem a duplázás is összejött, ám a 77. percben szerzett találatát les miatt érvénytelenítették. A hajrában még Leroy Sané is célba vette több alkalommal is a kaput, de előbb Gunn védett, majd nem talált kaput a kísérlete.

A 87. percben egy hatalmas adag szerencsével összejött a szépítés a skótoknak: egy balról érkező szabadrúgás utáni kavarodásban McKenna fejese pattant meg Rüdiger fején, onnan pedig a saját kapujába, öngóllal szépítettek a skótok - 4-1. A végeredményt azonban a szintén csereként beállt Emre Can állította be, aki Müller passza után 17 méterről a bal alsóba lőtt, 5-1.

A németek tehát sima győzelemmel kezdték a magyar csoportot, Marco Rossi csapata holnap 15 órakor játszik Svájc ellen.

A legújabb szavazásunkon pedig már arra keressük a választ, hogy milyen eredményre számítasz a Svájc elleni első Eb-meccsünkön.
Kattints és szavazz itt!

Európa-bajnokság, A-csoport, 1. forduló

Németország-Skócia 5-1 (Wirtz 10., Musiala 19., Havertz 45+1. - 11-esből, Füllkrug 68., Can 93., ill Rüdiger 87. - öngól)
Kiállítva: Porteous 44.

Németország: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt – Andrich (Gross, 46.), Kroos (Can, 80.) – Musiala (Müller, 74.), Gündogan, Wirtz (Sané, 63.) – Havertz (Füllkrug, 63.).

Skócia: Gunn – Hendry, Porteous, Tierney (McKenna, 78.) – Raltson, McGregor (Gilmour, 67.), McTominay, Robertson – McGinn (McLean, 67.), Adams (Hanley, 46.), Christie (Shankland, 82.).

csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

Durva: A magyar Eb-csoportban a játékosok egyharmada másik válogatottat is képviselhetne - felmérés
Honlapunk aszerint vizsgálta meg a magyar válogatottal azonos Európa-bajnoki csoportban szereplő együttesek keretét, hogy hányan születtek eredetileg is abban az országban, melyet képviselni fognak a kontinenstornán.