Eb 2024: Lewandowski visszatérése is kevés volt a lengyeleknek Ausztria ellen - videó

Ausztria 3-1-re győzött Lengyelország ellen a D-csoportban.
Csakfoci.hu 2024. június 21., péntek 19:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 21., péntek 19:55

Két nulla pontos együttes találkozott a D-csoport pénteki játéknapján: Lengyelország a hollandok elleni 2-1-s vereséget követően találkozott Ausztria válogatottjával, amely Franciaország ellen maradt alul az első körben.

Aktívabban kezdte a mérkőzést az osztrák válogatott, a 9. percben pedig előnybe is került Ralf Rangnick együttese. Ekkor egy balról jövő Mwene-beadás után az ötös sarkánál üresen érkező Trauner a jobb felső sarokba fejelt. Az első negyed óra után kezdett éledezni Lengyelország: előbb Zielinski lövése akadt el az osztrák blokkban, majd Zalewski lőtt kapu fölé a 16-oson belülről, ígéretes helyzetből.

A sérüléssel bajlódó Lewandowski helyett játszó Piatek aztán a 30. percben egalizálni tudott: Bednarek lövése lepattant Traunerről, de a támadó lecsapott a labdára, és hat méterről a jobb alsóba lőtt.

A félidő hajrájában Sabitzer 25 méterről próbálkozott, kísérlete jócskán elment a jobb kapufa mellett. A játékrészbe még Zielinski szabadrúgása fért bele, a lövést Pentz ki tudta ütni, így 1-1 volt az állás 45 percnyi játék után.

A fordulást követően Szczesny védte magabiztosan Posch fejesét, majd a folytatásban pályára lépett a lengyel válogatottban Robert Lewandowski is, így már ő is a pályáról nézte, ahogy Ausztria ismét előnyhöz jut. A 67. percben Baumgartner lódult meg nagy lendülettel a lengyel kapu felé, majd 15-16 méterről a bal alsóba lőtt.

A 76. percben Seiwald távolról próbálkozott, azonban középre tartó lövése nem okozott gondot a lengyelek rutinos kapusának. Egy perccel később 11-eshez jutott Ausztria: Sabitzer nagyszerűen lépett ki, egyedül vitte a labdát Szczesny-re, aki elhúzta a középpályás lábát. A büntetőt Arnautovic magabiztosan rúgta a jobb alsóba.

Szczesny a hajrában is akcióban volt: Posch jobb sarokba tartó lövését védte nagyszerűen a lengyel hálóőr, ezt követően Laimer előtt is ziccer kínálkozott, ő elvitte a labdát Szczesny mellett, majd kisodródott szögből az üres kapu mellé passzolt. Az eredmény ezután nem változott: Ausztria 3-1-re győzött, így begyűjtötte a három pontot a jelenleg győzelem nélkül álló lengyelek ellen.

Európa-bajnokság, D-csoport, 2. forduló

Lengyelország-Ausztria 1-3 (Piatek 30., ill. Trauner 9., Baumgartner 67., Arnautovic 78. - 11-esből)

Ausztria: Pentz - Posch, Trauner (Danso, 59.), Lienhart, Mwene (Prass, 63.) - Seiwald, Grillitsch (Wimmer, a szünetben) - Baumgartner (Schmid, 81.), Laimer, Sabitzer - Arnautovic (Gregoritsch, 81.)

Lengyelország: Szczesny - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, Piotrowski (Moder, a szünetben), Slisz (Grosicki, 76.), Zalewski - Buksa (Lewandowski, 60.), Zielinski (Urbanski, 87.), Piatek (Swiderski, 60.)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.