Eb 2024: Mázlis lett a győztes találat, Franciaországnak akciógólja nincs, de kiejtette a belgákat - videó

Franciaország 1-0-ra legyőzte Belgiumot a labdarúgó Európa-bajnokság első hétfői nyolcaddöntőjén.
Csakfoci.hu 2024. július 1., hétfő 19:50
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 1., hétfő 19:50

A kiegyenlítettnek mondható és nem túl izgalmas csatát egy vitás jelenet tüzelte fel először a 15. percben, ekkor Mbappé lövését Onana blokkolta, de a játékvezető kirúgást ítélt. Emiatt Tchouaméni kidumált magának egy sárgát.

A folytatásban is inkább a francia sárgák domináltak, mintsem a helyzetek, bár De Bruyne 20 méteres lövése (Maignan lábbal hárított) vagy Thuram fejese azért veszélyese volt. A 27. percben Carrasco lőtt 13 méterről, Hernandez a lövés útjába állt, a belgák pedig hiába reklamáltak kezezést, nem volt az.

A 46. percben Mbappé alakított ki lövőhelyzetet Tchouaméninek, de a Real Madrid középpályása 15 méterről csúnyán a kapu fölé durrantott. Maradt a 0-0 a szünetre.

Tchouaméni sokkal jobban célzott nem sokkal a szünet után, de 22 méteres, megpattanó kísérletét Casteels ujjheggyel védeni tudta. Pár perccel később Thuram fejelt 6 méterről a léc fölé.

A 61. percben Hernandez hatalmasat mentett Carrasco helyzeténél, majd a másik oldalon Griezmann rontott el el egy kecsegtető lehetőséget, igaz, nem volt azért közel a kapuhoz a rutinos támadó.

A 71. percben Lukaku is eljutott egy ziccerig, de Maignan védte a 10 méteres löketét. A 83. percben De Bruyne lábában is ott volt a meccslabda, de a franciák kapusa megint a helyén volt.

A 0-1 helyett pedig jött az 1-0: a 85. percben a csereként beállt Kolo Muani kapott kiugratást kissé jobbra a kaputól, majd kapura fordult a csatár és lőtt is, amiből valószínűleg nem lett volna semmi, ha nem pattan meg Vertonghenen, így viszont a labda az eldőlő Casteels mellett a kapuban kötött ki (1-0).

Hogy ezzel meglett-e a franciák első akciógólja az Eb-n, egyelőre nem derült ki, első körben még öngólként jegyezték be a találatot.

A belgák próbáltak igyekezni a hátralévő időben, de nem jutottak már el gólhelyzetig, így a francia válogatott jutott a legjobb nyolc közé 1-0-s düsseldorfi sikerével, ahol a portugál-szlovén párharc győztesével találkozik majd pénteken Hamburgban.