Fotó: uefa.com

Eb 2024: Megint unalomba fulladt az angolok meccse, de egy bombagólt legalább láthattunk - videó

Ezúttal sem játszott meggyőzően Anglia, amely döntetlent játszott Dánia ellen a csoportkör második fordulójában.
Nyikes Zoltán 2024. június 20., csütörtök 19:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 20., csütörtök 19:54

Az angol labdarúgó-válogatott úgy vághatott neki a csütörtöki mérkőzésének, hogy továbbjut a csoportjából, amennyiben legyőzi a dán csapatot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság "C" jelű négyesének második fordulójában. Az angolok a szerbek felett aratott szűk, 1-0-s sikerrel rajtoltak, míg a dánok némi meglepetésre csak 1-1-et értek el a szlovénok ellen. Mindez azt jelentette előzetesen, hogy ha Harry Kane-ék második meccsüket is megnyerik, biztosítják nyolcaddöntős helyüket.

Az angol és a dán csapat legutóbb az előző kontinenstorna elődöntőjében csapott össze, akkor az angolok Harry Kane 104. percben elért találatával, hosszabbítás után győztek 2-1-re.

1. félidő

A találkozó első tizenöt percének legnagyobb lehetősége Phil Foden nevéhez fűződött, aki Höjbjerget becsapva tört be a 16-oson belülre, majd ígéretes lövőhelyzetből jócskán fölé lőtt. Öt perccel később megszületett az első gól, ekkor Walker szerzett labdát a jobboldalon a totojázó Kristiansentől, majd betört a 16-oson belülre, a középre gurítása végül nagy szerencsével, két lábon is megpattanva került Kane elé, aki öt méterről, ajtó-ablak ziccerben a jobb alsóba helyezett, 1-0.

Ezt követően próbálta feljebb tolni a védekezését Dánia, de nem voltak veszélyesek Pickford kapujára, így nem túlzás kijelenteni, hogy szinte a semmiből érkezett az egyenlítő találat: A 34. percben egy bedobás után Kane keresztbe passzolt labdája az ellenfélnél kötött ki, Kristiansen továbbított Hjulmandnak, aki 27 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsóba, a kapufa érintésével, 1-1.

A szünetig Foden kétszer is próbálkozott lövéssel, előbb Schmeichel védett, majd a Manchester City sztárja nem talált kaput, a túloldalon pedig Höjbjerg kísérleténél volt résen Pickford.

2. félidő

Az 56. percben nagyon közel volt a vezetés megszerzéséhez Anglia, Saka passza után 19 méterről találta el a bal oldali kapufát Foden.

Sokáig azonban ez volt az utolsó feljegyezhető lehetőség, a küzdelem nagy volt a pályán, de a támadójátékok hagytak némi kívánni valót maguk után. A 71. percben Bellinghamtől kapott parádés labdát Watkins a 16-oson belül, de éles szögben túl közel került hozzá Schmeichel, aki így szögletre tudott menteni.

Két percre rá Höjbjerg távoli löketét ütötte ki Pickford, majd négy perccel később is ugyanez volt a szereposztás és ezúttal is az angolok kapusa volt a végállomás. A 83. minutumban Guehitől szerzett labdát Bah az angol kaputól 30 méterre, majd nagy helyzetben tört kapura úgy, hogy középen érkeztek a társak is, ám a bakizó védő visszaért és szögletre mentett.

Újabb gól már nem esett, így akárcsak a szerbek ellen, ezúttal sem játszott szórakoztató mérkőzést Anglia, ezúttal pedig ez csak egy döntetlenre volt elég.

Európa-bajnokság, C-csoport, 2. forduló

Dánia-Anglia 1-1 (Hjulmand, 34., ill. Kane 18.)

DániaSchmeichel – Christensen, Andersen, Vestergaard – Maehle, M. Hjulmand (Nörgaard, 82.), Höjbjerg, Kristiansen (Bah, 57.) – Eriksen (Skov Olsen, 82.) – Wind (Damsgaard, 57.), Höjlund (Poulsen, 67.).

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold (Gallagher, 54.), Rice – Saka (Eze, 69.), Bellingham, Foden (Bowen, 69.) – Kane (Watkins, 69.)

A magyar szurkolók kevesebb mint fele látta úgy a németek gólját, mint Rossi - érdekesen alakult a Csakfoci szavazása
A legtöbben azért így is egyetértettek a magyar szövetségi kapitánnyal. Hasonlóan sokan látták úgy, hogy az Orbán-Gündogan ütközés vitatott volt, míg 18 százaléknyian a németekkel voltak egy véleményen.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.