Eb 2024: Messze nem ez a legjobb torna, de így is óriási a meccsek nézettsége az M4-en - ennyien nézték az elődöntőket

A magyar televíziós piac idei legnézettebb műsorait az M4 Sport adja.
Budai László 2024. július 12., péntek 11:38
Szerző: Budai László 2024. július 12., péntek 11:38

A labdarúgó-Európa-bajnokság (Eb) magyar vonatkozású mérkőzései mellett a keddi és szerdai elődöntőkkel folytatódott ez a nézettségi tendencia: 1,6 milliónál is többen kapcsolódtak be mind a spanyol-francia, mind a holland-angol összecsapásba - közölte az MTVA Sajtó- és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

Azt írták: látványos, izgalmas mérkőzések döntöttek a 2024-es Eb döntőjében részt vevő csapatokról, kedden a spanyol, míg szerdán az angol válogatott ünnepelhetett győzelmet. A nyár első nagy sportos eseménye - főként a magyar vonatkozású mérkőzések - rendszerint sok nézőt ültetnek a képernyők elé, ez a tendencia a két elődöntő nézettségi adataiban is megmutatkozott. Az idei Eb legnézettebb mérkőzései közé, a magyar vonatkozásúak mellett, 900 ezer fölötti nézettséggel bekerült a két elődöntő is. A magyar televíziós piac idei legnézettebb műsorait tehát továbbra is az M4 Sport adja.

A keddi mérkőzés ideje alatt a tévénézők 28,3 százaléka az M4 Sportot választotta, míg ez az érték a férfiak esetében 38,6 százalék volt. Szinte ugyanez mondható el a szerdai elődöntőről is, amely során a televíziót nézők 28,1 százaléka, a férfiak 38,2 százaléka szurkolt az M4 Sport képernyője előtt. A keddi Spanyolország-Franciaország mérkőzést 946 ezren nézték, míg a szerdai Hollandia-Anglia összecsapást 918 ezren. Mindkét esetben a férfi nézők voltak többségben, előbbinél 608 ezer, utóbbinál 583 ezer volt a számuk - ismertették.

Kiemelték: ezzel az eredménnyel mindkét elődöntő alatt az M4 Sport lett a legnézettebb csatorna: mindkét meccsbe 1,6 milliónál is többen néztek bele legalább egy percre (kedden 1 millió 618 ezren, míg szerdán 1 millió 608 ezren). A keddi mérkőzésnél az első félidő nézettsége 910 ezer, a másodiké 997 ezer , a szerdai találkozó első felvonásának nézettsége 912 ezer, a másodiké 948 ezer volt. A találkozók legnézettebb percei mindkét esetben az első félidők végén voltak: kedden 21.41-kor 1 millió 118 ezren, míg szerdán 21.42-kor 1 millió 83 ezren nézték.

Ezekben az adatokban továbbra is csak a háztartások szerepelnek, az nem, hogy hányan követték szurkolói zónákban, óriáskivetítők előtt, vagy vendéglátóipari egységekben a csapatok szereplését - tették hozzá.

Már csak a fináléja van hátra a 2024-es Eb-nek, július 14-én Spanyolország-Anglia összecsapást rendeznek a trófeáért Berlinben. Az M4 Sport 19.30-tól várja a szurkolókat felvezető műsorral, a döntő kezdő sípszója 21 órakor hangzik el.
(mti)

A Paks alapembere a csúfos 0-4 után: "Nekem lesül az arcomról a bőr"
Windecker József minden magyartól elnézést kért a Paks-Hunedoara (0-4) EL-selejtező után.