Eb 2024: Parádés gólokkal ejtették ki a spanyolok a bátor Georgiát - videó

A spanyol labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 4-1-re legyőzte Georgia együttesét a németországi Európa-bajnokság vasárnapi nyolcaddöntőjében.
Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 23:04
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 30., vasárnap 23:04

Az Európa-bajnokság egyetlen hibátlan csapata, Spanyolország megpróbálta a meccs elejétől fogva nyomás alá helyezni a torna egyik meglepetés-válogatottját. Úgy tűnt, fölényük góllal is társulhat, de sem Pedri (becsúszva), sem Carvajal (fejjel) nem tudott túljárni Mamardashvili kapus eszén.

A 18. percben aztán jött a meglepő gól: Kakabdaze jobb oldali beadása után a menteni igyekvő Le Normand combjáról a saját kapujába került a labda - öngól (0-1).

Fokozta a tempót a gól után a spanyol armada, de Mamardasvili remek formában védett, például Fabián Ruiz, a bal alsóba tartó lövésénél, vagy épp Cucurella, valamint Nico Williams kísérleténél. A 39. percben viszont már jött a gól: egy ügyes Rodri-Nico Williams akció végén előbbi kapta vissza a labdát a 16-os vonalánál, majd a bal alsóba lőtt (1-1),

Jól kezdték a játékrészt a spanyolok, Fabian Ruiznak volt egy veszélyes lövése, de aztán kis híja volt, hogy megszülessen az Eb (és az év) talán legnagyobb gólja. Kvaratskhelia indult meg a saját térfelről, majd miután észrevette, hogy Unai Simon kapus kissé kint áll, gyönyörű mozdulattal ívelt kapura, de végül célt tévesztett. Mint utólag kiderült, ez volt a georgiai válogatott utolsó igazán gólveszélyes megmozdulása.

Nem úgy a spanyoloké! Az 51. percben Yamal kecsegtető helyről és 20 méterről elvégzett szabadrúgását védte Mamardashvili bravúrral védte. Pár pillanattal később megint Yamal ívelte be a labdát a 16-oson belülre, ezúttal jobbról, Fabián Ruiz pedig 3 méterről a jobb alsóba fejelt (2-1) - fordított Spanyolország!

A 74. percben a mezőny egyik legjobbja, Yamal kevéssel maradt le az első Eb-góljáról, de mint kiderült, lesről talált a hálóba. Nem úgy Nico Williams, aki a 75. percben Fabián Ruiztól kapott remek labdát, majd 11 méterről, jobbal a léc alá lőtt (3–1).

A 83. percben adta meg a kegyelemdöfést a spanyol válogatott ellefelének: Oyarzabal passzolt a csereként beállt Olmóhoz, aki egy cselt követően, 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (4-1).

Spanyolország így összességében egy magabiztos kölni győzelmet aratva jutott be a legjobb 8 közé, ahol a házigazda német válogatottal találkozik majd.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Spanyolország - Georgia 4-1 (Rodri 39., F. Ruiz 51., N. Williams 75., Olmo 83., ill. Le Normand 18. - öngól)

Spanyolország: U. Simon - Carvajal (Navas, 81.), Le Normand, Laporte, Cucurella (Grimaldo, 66.) - Rodri - Pedri (Olmo, 52.), Ruiz (Merino, 81.) - Yamal, Morata (Oyarzabal, 67.), N. Williams

Georgia: Mamardashvili - Kakabadze, Gvelesziani (Kvekveskiri, 79.), Kasia, Lochosvili (Citaisvili, 63.), Dvali - Chakvetadze (Davitasvili, 63.), Kiteishvili (Altunashvili, 41.), Kochorashvili - Mikhautadze (Zivzivadze, 79.), Kvaratskhelia

Anglia - Szlovákia 2-1 - hosszabbítás után

Csákvár
Umathum Ádám
A Puskás Akadémia 2006-os születésű fiatalja, Umathum Ádám kölcsönben a Csákvárt erősíti a következő idényben.
KBSC
Négy távozó
Megyeri Gábor, Szabó Balázs, Székely Krisztián és Pekár László is távozik a Kazincbarcikától - jelentette be a klub.
Mészöly Géza
Svájci és romániai élvonalbeli klubok is megkeresték az Újpesttől távozó szakembert.