Fotó: Reuters

Eb 2024: Skócia megmutatta, hogy tud focizni, de legyőzni nem tudta Svájcot - a mieink már biztosan nem lehetnek másodikok

Skócia vezetett, és kapufát is talált, míg Svájc két lesgólig jutott - csoportellenfeleink meccsén megérdemelten született döntetlen.
Budai László 2024. június 19., szerda 22:52
Szerző: Budai László 2024. június 19., szerda 22:52

Skócia a németektől elszenvedett 5-1, míg Svájc a magyarok elleni győztes 3-1 után készülődött egymás elleni Eb-mérkőzésükre.

A skótok negyedóra alatt több és jobb focit mutattak, mint az első teljes meccsükön, és a 13. percben vezetést is szereztek: gyors kontra végén McTominay 14 méteres lövése vágódott a kapuba a menteni igyekvő Schär lábáról - az UEFA elsőre öngólként írta be a találatot, majd később McTominay-nek adta azt (1-0). Érdekesség, hogy Skócia az első meccsén öngóllal talált be, akkor Rüdiger révén.

Nem sok kellett azonban ahhoz, hogy Svájc egyenlítsen: Ralston elpasszolt labdáját Shaqiri 18-ról kapásból vágta be a jobb felsőbe (1-1).

Ezután a sváciaknak voltak nagyobb helyzeteik, akik eljutottak egy lesgólig (Ndoye révén), valamint egy jó Ndoye-lövésig, utóbbit Gunn védte vetődve.

Az 59. percig kellett várni az első nagyobb lehetőségre, ekkor ismét Ndoye vette át jól a labdát, majd 16-ról próbált a kapuba találni, de Gunn védett.

Nem sokkal később a skótok voltak centikre a góltól: egy jobbról középre rúgott szabadrúgást Jendry fejelt az ötösről a bal kapufára, majd tisztáztak a svájciak.

Majd megint Ndoye lőtt, aki egészen jó lövőhelyzetbe cselezte magát a 16-oson belül, de balról, 11 méterről csúnyán fölé lőtt - és ezzel még egy nézőt is alaposan eltalált. Ezután egy újabb lesgólt szereztek a svájciak Embolo kiugrása után. A végén pedig még Amdouni is gólt szerezhetett volna, de nagy helyzetben mellé fejelt.

Skócia és Svájc így 1-1-re végzett egymással, ami egyik csapatnak sem rossz eredmény, hiszen mindkettejüknek reális esélye maradt a továbbjutásra. Ezzel az is eldőlt, hogy a svájci, skót, magyar hármas között nem lesz körbeverés, azaz a mieink már másodikok sem lehetnek - a négy legjobb csoportharmadik közé kellene bekerülnünk a nyolcaddöntő eléréséhez.