Fotó: MTI/Illyés Tibor

Eb 2024: Továbbjutás esetén Portugália lehet a magyar válogatott ellenfele, ha hétfőn minden nekünk kedvezően alakul - mutatjuk a részleteket

Hétfő este egy lépéssel közelebb kerülünk ahhoz, hogy megtudjuk, továbbjutás esetén mely csapat várhat a magyar válogatottra.
Csakfoci.hu 2024. június 24., hétfő 19:11
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 24., hétfő 19:11

A magyar labdarúgó-válogatott Skócia 1-0-s legyőzésével megszerezte a németországi Európa-bajnokság A csoportjának harmadik helyét, és a továbbjutása kedden vagy szerdán dől el.

Az első kettők mellett a csoportkör végén hatból a négy legjobb harmadik kerül még a nyolcaddöntőbe. A magyarok három ponttal és mínusz hármas (2-5) gólkülönbséggel állnak, és legalább két harmadik helyezettet kell megelőzniük pontszámmal, vagy azonos pontszám esetén jobb gólkülönbséggel.

Mint ismert, három négyesben - a B, C és F jelűben - még van esély arra, hogy háromnál kevesebb ponttal zárjon a harmadik helyezett. A B csoport hétfői zárókörében ehhez az kell, hogy az egyformán egypontos Albánia és a vb-bronzérmes Horvátország legfeljebb döntetlent érjen el a már csoportgyőztes Spanyolország és a címvédő Olaszország ellen.

Ebben a csoportban már hétfőn este eldől, mely együttesek jutnak tovább, de nemcsak erről dönthet ez a kvartett. Amennyiben ugyanis az eredmények a magyar válogatott számára kedvezően alakulnak (sem a horvátok, sem az albánok nem nyernek), akkor a mieink továbbjutás esetén Portugáliával fognak találkozni. Fontos hozzátenni, hogy ehhez természetesen kell majd az is, hogy kedden vagy szerdán a másik párosítások közül minimum az egyik jól alakuljon, azonban az kijelenthető, hogy amennyiben a B-csoportból nem jut tovább egyik csapat sem a harmadik helyen, akkor a mieinkre Portugália várhat jövő hétfőn, július elsején Frankfurtban.

A továbbjutáshoz ezenkívül kedden a C csoportban azért kell szurkolni, hogy a legutóbb ezüstérmes angolok felülmúlják a kétpontos szlovénokat, a szerb-dán összecsapás pedig azért nem befolyásolja a magyarok sorsát, mert az egyik mindenképpen, a másik semmiképpen sem éri el a három pontot. Az F jelű kvartettben szerdán az újonc georgiaiak nem nyerhetnek a csoportgyőztes portugálok, míg a csehek a törökök ellen.

A legjobb esélyt az kínálja Magyarország számára, ha a fentebbi három csoportból legalább kettőben kedvezően alakulnak az eredmények, mert a D és E csoport harmadik helyezettje valószínűleg jobb lesz a magyarnál. Előbbiben például Ausztriának minimum öt góllal ki kellene kapnia Hollandiától, miközben a már kiesett lengyelek nem nyerhetnek a vb-ezüstérmes franciák ellen. Utóbbiban a szlovák-román és a belga-ukrán meccsen sem születhet döntetlen, emellett lehetőleg mindkét találkozón nagy arányú győzelemre lenne szükség, hogy a harmadik helyezettnek rosszabbá váljon a gólkülönbsége, mint a magyaroké.

csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

Varga barátnője üzent a támadó sikeres műtétje után: "Nem lehet leírni mit éreztünk, az egész egy rémálom volt" - fotó
Megszólalt Varga Barnabás barátnője a támadó hétfői műtétje után.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.