Fotó: Thomas Müller

Eb 2024: Utoljára láthattuk a válogatottban a németek legendás támadóját - hivatalos

Thomas Müllernek a spanyolok elleni, vesztes Eb-negyeddöntő volt az utolsó mérkőzése Németország színeiben.
Budai László 2024. július 15., hétfő 11:41
Szerző: Budai László 2024. július 15., hétfő 11:41

Lezárta válogatottbeli pályafutását a világbajnok Thomas Müller, a vasárnap véget ért labdarúgó Európa-bajnokságon negyeddöntőig jutott házigazda német csapat játékosa.

Közel tizennégy év és 131 válogatott mérkőzés után úgy határoztam: lezárom pályafutásomat a német nemzeti csapatban

- jelentette be a közösségi médiában közzétett videóban a Bayern München támadója. Müller megköszönte a szurkolóknak és valamennyi válogatottbeli csapattársának az elmúlt éveket.

A Nationalelf a magyar válogatottat is felvonultató A-csoport első helyezettjeként jutott a kieséses szakaszba - Marco Rossi szövetségi kapitány együttesét 2-0-ra múlta felül -, ahol ugyancsak 2-0-ra nyert Dánia nemzeti csapata ellen. A nyolc között a végső győztes spanyolok ellen lépett pályára Julian Nagelsmann alakulata, és 1-1-es rendes játékidőt követően 2-1-re kapott ki.

A 34 éves Müller 2010-ben mutatkozott be a német válogatottban, amellyel 2014-ben világbajnok, négy évvel korábban vb-bronzérmes volt. A 2010-es dél-afrikai tornán öt találatával - három gólpasszának köszönhetően - aranycipős lett. 131 mérkőzésen 45-ször volt eredményes, a kontinensbajnokságon kétszer lépett csereként pályára: a skótok elleni csoportmérkőzésen és a spanyolokkal szembeni negyeddöntőben, utóbbi lett pályafutása utolsó találkozója nemzeti színekben.
(mti)

Eb-döntő: A spanyolok klasszisa nem felejtett el beleszállni az angolokba, De La Fuente másik válogatotthoz igazolhat - visszhangok
Visszhangok, nyilatkozatok, érdekességek a 2024-es Eb-döntő, a Spanyolország-Anglia (2-1) találkozó után.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.