Nagy meccsen verte Törökország az Eb-újoncot, parádés gólt lőtt a Real csodatinije - videó

A török válogatott 3-1-re legyőzte az abszolút Eb-újonc Georgia (Grúzia) csapatát a németországi Európa-bajnokság csoportkörének keddi játéknapján, az F-csoport első meccsén.
Csakfoci.hu 2024. június 18., kedd 20:19
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 18., kedd 20:19

Remek csatát hozott a balhés felvezetést is kapott keddi csoportmeccs, amelyen Törökország szerzett vezetést: a 25. percben, egy rövid georgiai felszabadítás után Müldür 16 méterről, jobb külsővel lőtte ki a rövid felső sarkot (1-0). Nem sokkal később Yildiz is betalált egy remek akció végén, de egy cipőorrnyival belógott a leshatáron belül - döntött a VAR.

2-0 helyett pedig jött az 1-1: a 32. percben Kochorashvili cselezgetett a jobb oldalon, a laposan bepasszolt labdáját pedig Mikautadze lőtte a rövid alsó sarokba (1-1).

A mérkőzés első félidejében összességében lüktető volt a játék, a gyors gólváltás mellett mindkét együttes előtt több nagy helyzet is adódott: a török kapusnak ziccert kellett védenie, míg csapattársai elöl egy kapufát és egy lesgólt is elértek.

A fordulás után is jobbára a törököknél volt a labda, ők diktálták a mérkőzést magas tempóját, és amikor tovább fokozták a nyomást, a Real Madrid kötelékébe tartozó "csodagyerek", a 19 éves Arda Güler révén újabb bombagóllal ismét előnybe kerültek a 65. percben (2-1).

A georgiaiak kontráiban is benne volt a gólveszély, egy ilyen végén Kochorashvili a felső lécet találta telibe, majd a hajrában többször is egyenlíthetett volna a torna egyetlen újonca, ám játékosai minden lehetőséget elpuskáztak, a törökök pedig az utolsó másodpercekben üres kapus góllal büntették meg őket.

Egy georgiai szögletnél ugyanis Mamardashvili kapus is előre ment, így amikor a törökök labdát szereztek és indítottak, Aktürkoglunak húsz méterről csak az üres kapuba kellett bepasszolnia a labdát - így lett 3-1 a vége. (csakfoci.hu / MTI)

2024-es Európa-bajnokság, F-csoport, 1. forduló:

Törökország - Georgia 3-1 (Müldür 25., Güler 65., Aktürkoglu 97., ill. Mikautadze 32.)

Törökország: Günok - Müldür (Celik, 85.), Akaydin, Bardakci, Kadioglu - Ayhan (Demiral, 79.), Calhanoglu (Özcan, 92.) - Güler (Yazici, 79.), Kökcü, Yildiz (Aktürkoglu, 85.) - Yilmaz

Georgia: Mamardashvili - Kakabadze, Kverkvelia (Zivzivadze, 85.), Kasia, Dvali, Citaishvili (Lochoshvili, 74.) - Kochorashvili, Mekvabishvili (Altunashvili, 89.), Chakvetadze (Davitashvili, 74.) - Mikautadze, Kvaratskhelia

Portugália - Csehország 2-1

Rossi 2-3 játékost lecserél: "Négy év után szégyelltem a csapatom játékát" - a kapitány megvédte Ádám Martint és meglepné a németeket
Marco Rossi is megtartotta hivatalos sajtótájékoztatóját a Stuttgart Arénában, egy nappal azelőtt, hogy a magyar válogatott a házigazda Németországgal csap majd össze az Európa-bajnokságon.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.