Fotó: Cristiano Ronaldo X

Ronaldo mindent megélt egy meccs alatt az Eb-n: Trükközött, vigyorgott, zokogott, majd nagy bejelentést tett - videók

Az ötszörös aranylabdás támadó finoman szólva sem játszotta élete meccsét, de így is tett róla, hogy szinte minden róla szóljon.
Budai László 2024. július 2., kedd 8:38
Szerző: Budai László 2024. július 2., kedd 8:38

Igen eseménydús mérkőzése volt a portugálok sztárjának, Cristiano Ronaldónak a Szlovénia elleni Eb-nyolcaddöntő során. CR7 nagy kedvvel kezdte az összecsapást és látványos dekabemutatót tartott.

Cristiano Ronaldo juggling the ball 5 times vs. Slovenia 8’
byu/ArsenalGoonerFanbase insoccer

Az is emlékezetes pillanat volt, amikor Daniele Orsato nem ette meg a portugál egy másik trükkjét, és alaposan hátrább zavarta őt egy szabadrúgásnál - Ronaldo igen jókedvűen vette ezt tudomásul.

Ronaldo reaction after Orsato adjusts position of free kick
byu/Chelseatilidie insoccer

Igencsak más hangulatban volt később, miután a hosszabbítás első félidejének végén 11-est hibázott, a zokogó Ronaldót a társai vigasztalták - az erről szóló videót itt láthatod.

A találkozó után aztán azt is bejelentette, hogy ez lesz az utolsó Eb-je, igaz, ez talán kevésbé meglepő, arról pedig nem nyilatkozott, hogy a vb-ket illetően mik a tervei.

Ez lesz az utolsó Eb-m, ez biztos. De engem nem ez, hanem a játék iránti lelkesedésem hajt előre

- nyilatkozta Ronaldo, aki azt is elárulta, hogy a hosszabbításban kihagyott büntetője után a 11-es párbajban szeretett volna mindenképpen elsőnek rúgni, hogy ezzel is magára vegye a felelősséget.

De hogy ne csak Ronaldóról szóljon minden, tegyünk említést a meccs hőséről is, hiszen Diogo Costa lett minden idők első kapusa, aki három 11-est is megfogott egy párbaj során az Eb-n. A szlovének első három rúgását egyaránt hárította a portugál.

A Barca csodagyereke a Chelsea-é lett, Madridba mehet a spanyol Eb-csillag – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb hétfői hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
ETO FC Győr
Miljan Krpic
A korábban a Puskás Akadémiánál két és fél évet eltöltő Miljan Krpic a szerb élvonalból kiesett Vozdovactól érkezett Győrbe.
Szerződést hosszabbított Kesztyűs Barna, aki 1+1 éves megállapodást írt alá a Nyíregyházával. A középpályás az előző idényben 2-2 gólt és gólpasszt jegyzett az NB II-ben.
Visszavonulás
A korábbi utánpótlás-válogatott kapus, Mursits Roland újabb térdműtétje után befejezte a pályafutását. A 33 éves játékos Szombathelyen, Cegléden, Dorogon és Békéscsabán, legutóbb Ausztriában játszott.