Spanyolország az első döntős az Eb-n - rekorder gól is kellett a franciák elleni fordításhoz

Spanyolország lett a németországi Európa-bajnokság első döntőse, miután kedden, 0-1-ről fordítva legyőzte Franciaországot Münchenben.
Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:57

A tiszta fehérben játszó franciák alaposan ráijesztettek az Eb-n eddig szinte végig remekül teljesítő spanyolokra, hiszen már a 9. percben vezetést szereztek (tegyük hozzá, az első lehetőség Fabián Ruiz előtt adódott, de nem talált kaput fejjel).

Kolo Mouani viszont igen, Mbappé beadását 4 méterről fejelte a hálóba (0-1).

A 19. percben akár meg is duplázhatta volna előnyét a korábbi kétszeres győztes, de Mbappé kísérletét Laporte blokkolta, majd Kolo Mouani nem reagált elég gyorsan a lepattanónál.

Ehelyett jött a spanyol egyenlítés: a 21. percben Lamine Yamal forgatta meg Rabiot-t, majd 25 méterről, ballal bődületes kapufás gólt a jobb felsőbe - ez volt a barcelonai szupertehetség első Eb-gólja, és őt lett a torna történetének legfiatalabb gólszerzője is egyben 16 évesen és 362 naposan (1-1).

És hamarosan jött az igazán nagy fordulat is, hiszen pár perccel később, egy rövid felszabadítást követően Dani Olmo úgy lőtt a francia kapuba, hogy a labda Koundé lábát is érintette - négy perc alatt fordított Spanyolország (2-1)!

Nem sokkal a fordulás után a franciák kapusa, Maignan a saját térfele közepén szerelte bátran Nico Williamset. De a franciák elől is igyekeztek rákapcsolni, Tchouaméni fejese és Mbappé lövése is veszélyes volt az 53. és az 57. percben, de Unai Simón mindkétszer a helyén volt.

A 63. percben Upamecano bólintott a kapu mellé Dembélé szögletét követően, majd eltelt szűk negyedóra is, mire újabb francia lehetőséget jegyezhettünk fel, ekkor Théo Hernandez 14 méterről lőtt a kapu fölé.

A hajrára fordulva Yamal próbálkozott, ezúttal 18-ról, de célt tévesztett, majd Mbappé tört a kapu felé a másik oldalon, de ő sem volt elég pontos a végén. Franciaország hajtótt-nyomott a végén, de kései lett a hajrá, így a 0-1 után fordító spanyol válogatott jutott elsőként az Európa-bajnokság vasárnapi, berlini döntőjébe, ahol Anglia vagy Hollandia lesz majd az ellenfele. A spanyolok 1964, 1984, 2008 és 2012 után játszhatnak ismét az Eb-trófeáért.

2024-es labdarúgó Európa-bajnokság, elődöntő, München:

Spanyolország – Franciaország 2-1 (Yamal 21., Olmo 25., ill. Kolo Mouani 9.)

Spanyolország: Unai Simón - Jesús Navas (Vivian, 58.), Nacho, Laporte, Cucurella - Rodri, Fabián Ruíz - Yamal (Ferran Torres, 93.), Olmo (Merino, 76.), Williams (Zubimendi, 93.) - Morata (Oyarzabal, 76.)

Franciaország: Maignan - Koundé, Upamecano, Saliba, T. Hernández - Kanté (Griezmann, 62.), Tchouameni, Rabiot (Camavinga, 62.) - Dembélé (Giroud, 79.), Kolo Muani (Barcola, 62.), Mbappé

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.