Spanyolország lett az Európa-bajnok! - Anglia negyedszer már nem támadt fel

Spanyolország nyerte a 2024-es Európa-bajnokság berlini döntőjét, miután vasárnap este 2-1-re legyőzte Angliát.
Csakfoci.hu 2024. július 14., vasárnap 22:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 14., vasárnap 22:52

Kezdetben jelentős, de meddő spanyol mezőnyfölényt és egy, támadásban szinte teljesen passzív angol válogatottat láthattunk a pályán. Helyzetet viszont a szünetig nem igazán.

Az angolok később ugyan kiegyenlítettebbé tették a játékot és át-átmerészkedtek a félpályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. Mindkét csapat próbálta az Eb-n eddig látott játékát bemutatni, ez a briteknek sikerült jobban, hiszen a spanyolok eddig igen látványos fociját sikerült az első félidőben szinte teljesen megfojtaniuk.

Nem is találták el a kaput az ibériaiak, és az angol válogatott is csak egyszer, de Foden kísérlete nem okozott gondot Unai Simónnak. Maradt a 0-0 a szünetre.

Alig kezdődött el a második játékrész, és máris több minden történt a pályán, mint előtte mintegy 49 percen át. Szinte rögtön megszerezték a vezetést a spanyolok, az első spanyol kapuralövésükből. Yamal kapott egy jó indítást, akár lőhetett is volna, de áttette a labdát balra, az érkező Nico Williams elé, aki 11 méterről, ballal kilőtte a bal alsót (1-0).

És nem álltak le a déliek, Morata és Nico Williams révén újabb helyzeteket alakítottak ki, de ki is hagyták azokat, pedig ezekben a percekben akár el is dönthették volna az Európa-bajnoki cím sorsát.

A 64. percben villantak

az Eb kieséses szakaszában negyedszer is hátrányba kerülő angolok

- már a némi meglepetésre lecserélt Harry Kane nélkül -, Bellingham pazar, Zidane-t idéző cselével három embert vert át, de aztán ballal a jobb kapufa mellé durrantott. Válaszul Yamal lőtt majdnem gólt, Shaw-t csapta be, majd célba vette a jobb alsót, de Pickford nagyot védett.

A 73. percben aztán, szinte a semmiből egyenlített Anglia. Saka bepassza után Bellingham bokából tette le a labdát a csereként beáll Palmer elé, aki 20-ról szép gólt lőtt a jobb alsóba. (1-1)

A 82. percben kis híján a spanyolok kerültek újra előnybe, de Yamal lövésénél nagyot védett megint Pickford. A 87. percben viszont már az angol kapus sem tudott mit tenni. Cucurella előzte meg kritikus helyzetben Walkert és egyből középre passzolta a labdát, az érkező cserejátékos, Oyarzabal pedig közelről a hálóba pöckölte a labdát (2-1).

A 90. percben azonban esélyt kapott Anglia egy szöglet után, méghozzá rögtön hármat! Palmer beadása után előbb Rice fejelt kapura, de Simón védett, ám a kipattanót egyből kapura bólintotta Guéhi, ám Dani Olmo óriásit mentett a gólvonalon. Jött harmadjára aztán Stones, de fejese elsuhant a léc fölött. Elképesztő jelenetsor volt!

Több lehetősége pedig már nem volt Angliának az egyenlítésre, 2-1-re győztek a spanyolok és az első csapat lett az övék, amely negyedszer is Európa-bajnok lett! Megérdemelten, hétből hét győzelmet aratva.

2024-es Európa-bajnokság, döntő:

Spanyolország - Anglia 2-1 (N. Williams 47., Oyarzabal 87., ill. Palmer 73.)

Spanyolország: Simon - Carvajal, Laporte, Le Normand (Nacho, 83.), Cucurella - Rodri (Zubimendi, a szünetben), Ruiz - Yamal (Merino, 89.), Olmo, N. Williams - Morata (Oyarzabal, 68.)

Anglia: Pickford - Walker, Guehi, Stones, Shaw - Rice, Mainoo (Palmer, 70.), Saka - Bellingham, Foden (Toney, 89.), Kane (Watkins, 61.)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.