NB I: A Paks nyerte a tavasz első meccsét - videók

A Paks idegenben 2-1-re nyert az MTK Budapest otthonában szombaton az NB I 19. fordulójának nyitómérkőzésén.
Csakfoci Admin 2019. február 2., szombat 15:57
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 2., szombat 15:57

Az MTK a védelmének közepén a tizenhét és fél éves Varju Benedek személyében újoncot avatott a Paks elleni bajnokin. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, azonban utána kiegyenlítetté vált a meccs, ám az első 20 perc gól nélkül telt el. A folytatásban az MTK játszott veszélyesebben, sőt Kanta szabadrúgásból is bevehette volna az ellenfél kapuját, azonban a labdája a sorfalban elakadt. A 41. percben viszont megszerezte a vezetést a Paks: Simon kényszerítőzött Hahnnal, majd a paksi támadó kapura lőtt, a lövését Kicsak bravúrral védte (a kapus lent maradt), a labda felpattant, ami Remilihez került, aki 17 méterről ollózva, rendkívül látványos mozdulattal vette be az MTK kapuját (0-1).

A fordulás után az MTK ment próbált kezdeményezni, de a Paks stabilan védekezett. Elöl pedig kíméletlenek voltak a vendégek: a 76. percben egy jobb oldali szöglet után Szabó a röviden érkezve, 7 méterről laza mozdulattal a jobb alsóba továbbította a labdát, amivel megszerezte a paksiak második gólját (0-2).

A 81. percben Hahn találhatott volna be, majd a 86. percben Bognár lövésszerű beadásával szépíteni tudtak a hazaiak (1-2).

A végén még Vass Ádám lőtt kapura 25 méterről, de a lövése a kapu mellé ment, így maradt a 2-1-es vendéggyőzelem, paksi sikerrel indult tehát az OTP Bank Liga tavaszi szezonja.

MTK Budapest - Paks 1-2

Gólszerzők: Bognár I. 86., ill. Remili 41., Szabó J. 76.

MTK Budapest: Kicsak - Katona, Gengeliczki, Varju (Kulcsár T. 74.), Szelin - Vass Á. - Gera, (Vass P. 82.) Kanta (Vogyicska 67.), Bognár, Lencse - Torghelle.

Paks: Nagy G. - Kulcsár, Fejes, Gévay, Szabó - Papp K., Kecskés (Egerszegi T. 95.), Zsidai - Simon A (Könyves 61.)., Hahn, Remili (Bartha L. 77.).

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)