A bombaformába lendült Szoboszlai a duplakötényes gólja után: "Nem akarok erről beszélni"

Zsinórban második meccsén volt eredményes a PL-ben, a Liverpool jelenleg 13 pontos előnnyel vezeti a tabellát, de Szoboszlai Dominik egyáltalán nem szállt el magától vagy a helyzettől.
Csakfoci.hu 2025. február 27., csütörtök 9:41
Zsinórban második meccsén volt eredményes a PL-ben, a Liverpool jelenleg 13 pontos előnnyel vezeti a tabellát, de Szoboszlai Dominik egyáltalán nem szállt el magától vagy a helyzettől.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. február 27., csütörtök 9:41

Mint arról beszámoltunk, a Liverpool szerdán a Newcastle Unitedet fogadta a Premier League-ben és a 11. percben Szoboszlai Dominik nagyszerű góljával szerzett vezetést a végül 2-0-s győzelmet arató hazai csapat.

A magyar válogatott csapatkapitánya nagyszerű formába lendült a Vörösöknél, a meccs emberének is megválasztották, gólja pedig egészen különleges volt, hiszen két vendégjátékos lába között is elsuhant a labda, mielőtt a bal alsóban kötött volna ki. A 24 éves játékos zsinórban második meccsén volt eredményes a PL-ben (a ManCity ellen góllal gólpasszal zárt néhány napja), ilyen pedig még nem fordult elő vele, mióta Angliában futballozik.

- Ez a második idényem, szóval még nem volt olyan sok esélyem rá, hogy két egymás utáni meccsen gólt szerezzek. Most örülök, hogy segíthettem a csapatot, de a legfontosabb, hogy nyertünk. Ha még több gólt tudok lőni sorozatban, akkor boldog leszek, de amiatt sokkal boldogabb leszek, ha megőrizzük az első helyünket – mondta Szoboszlai, majd arról is beszélt a TNT Sportsnak, hogy a Pool jelenlegi 13 pontos előnyénél a bajnoki címről lehet-e már beszélni.

- Nos, majd akkor amikor matematikailag már nincs esélyük elkapni minket. Nagyon örülünk, hogy 13 pont az előnyünk, de csak magunkra fogunk koncentrálni a továbbiakban is. Most jön a Bajnokok Ligája, úgyhogy arra is figyelnünk kell majd. Meccsről meccsre arra törekszünk, hogy az élen maradjunk - fogalmazott a középpályás, aki akkor is a földön maradt, amikor szóba került az interjúban, hogy a Liverpool három trófeával is zárhatja a szezont.

Amikor Liverpoolba jöttem, mindent meg akartam nyerni az első szezonomban, úgyhogy nem akarok erről beszélni...

Koncentrálnunk kell, meccsről meccsre. Először is van egy Bajnokok Ligája-párharcunk, amin továbbl kell jutnunk, és van egy Premier League-meccsünk is a kettő között, illetve egy Ligakupa-döntő a Newcastle ellen, amely egy nagyon jó és kemény csapat, remek játékstílussal. Úgyhogy először a BL-re kell koncentrálnunk, aztán a kupadöntőre - nyilatkozta Szoboszlai.

Szoboszlai Dominik brutálisan beindult az utóbbi időszakban. A Csakfoci aktuális szavazásán az alábbi kérdést tettük fel: hova vezet a pályafutása hosszú távon? Kattints és szavazz itt a honlapunkon!

Olvastad már?
Szoboszlai: "Az elégedett gladiátor", "a sportoló definíciója" - Slottól Romanóig özönlenek Angliából a dicséretek
Lassan nem találják a szavakat Angliában Szoboszlai Dominik teljesítményére.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Magyar foci
Bódog munkába állna
A legutóbb a Herthánál dolgozott Bódog Tamás szerint nem hátrány, ha olyan népszerű klubokkal hozzák szóba őt, mint az Újpest.
Pénzügyőr
Mátyus János lett a csapat vezetőedzője
A hunfoci.hu cikke szerint a Pénzügyőr családi okok miatt szerződést bontott Gál István vezetőedzővel, akinek helyét a szakmai igazgató, Mátyus János veszi át.
Légiósok
Babos Gábor
Újabb egy évre aláírt Hollandiában a korábbi magyar válogatott játékos.
Tovább az összes átigazoláshoz