Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Fradi egy ötössel és Traoré triplájával kezdett a BL-ben - érik a dánok elleni párharc

5-0-ra győzött, így óriásit lépett a továbbjutás felé a Ferencváros a walesi TNS elleni első Bajnokok Ligája-selejtezőn kedden, a Groupama Arénában. Adama Traoré mesterhármassal kezdte az idényt, Pascal Jansen vezetőedző első tétmeccsén.
Csakfoci.hu 2024. július 23., kedd 21:56
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 23., kedd 21:56

Pascal Jansen vezetőedző első tétmeccsén - ahol csapata egy magyarral, Dibusszal, illetve két nyári igazolással kezdett - a Ferencváros már az első negyedóra végén vezetést szerzett Traoré szemfüles fejesgóljával, majd a mali válogatott támadó lábbal is eredményes volt hat perccel később.

Alighanem a meccset, de talán a továbbjutást is eldöntötte aztán a norvég Zachariassen, aki a 24, percben alakította 3-0-ra az eredményt. A kapura egyelőre kevés veszélyt jelentő (bár a játékrész hajrájában a kapufát eltaláló) walesiek ellen aztán picit visszavett a magyar bajnok, de így is magabiztosan vezetett a szünetben.

Veszélyes hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, Zachariassen "mentett" pechesen Traoré lövésénél, a TNS kapujánál.  Az 53. percben azonban az afrikai támadót már nem gátolta meg semmi abban, hogy eljusson a mesterhármasig, Ramírez bal oldali beadását fejelte a bal alsóba 5 méterről (4-0).

A 61. percben büntetőt rúghatott a magyar bajnok, miután Zachariassent fellökték a 16-oson belül. A 11-eshez Marquinhos állt oda és magabiztosan lőtt a kapuba (5-0). A brazil a gólját hosszas és látványos mezlevétellel ünnepelte, amiért persze sárgát kapott, de hogy mit is jelentett pontosan a gesztusa, arról megkérdeztük az olvasóinkat is (Szavazás itt!).

A 71. percben Marquinhos találta el szépen a bal kapufát 20 méterről (Roberts kapus bravúrral ért a labdába), majd Pesic talált be a kipattanóból, de már lesről. McManus révén aztán a TNS-nek is volt egy komoly helyzete, de rontott a vendégjátékos. Nem sokkal ezután Cissét karja sérült meg, de végül némi ápolás után folytatni tudta a ferencvárosi bekk.

A hosszabbításban egy életerős Rommens-lövés zárta az eseményeket, az FTC 5-0-s, önbizalomnövelő sikerrel kezdett egy szerényebb képességű ellenféllel szemben a Bajnokok Ligájában. A formalitásnak tűnő visszavágót jövő kedden 20 órától rendezik a szigetországban.

MInt ismeretes, amennyiben a magyar bajnok Ferencváros továbblép, a következő körben az andorrai Santa Coloma és a dán Midtjylland párharcának továbbjutójával találkozik a harmadik körben. A lehetséges ellenfél kiléte is egyre biztosabbnak tűnik, hiszen a dánok 3-0-ra győztek idegenben az első meccsen. A magyar bajnoknak három kört kell sikerrel vennie, hogy főtáblára jusson a legrangosabb európai kupasorozatban.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés:

Ferencváros - The New Saints 5-0 (Traoré 15., 21., 53., Zachariassen 24., Marquinhos 62. - 11-esből)

FTC: Dibusz - Makreckis (Botka, 76.), Cissé, Gustavo (Knoester, 83.), Ramírez - Rommens, Maiga (Tóth, 76.) - Traoré, Zachariassen, Marquinhos (Owusu, 76.) - Pesic (Kady, 76.)

TNS: Roberts - Daniels, Pask, Bodenham, Davies (Baker, 89.) - Clark (Bradley, 89.), Smith, Redmond (D. Williams, 63.) - Brobbell, Young (McManus, 76.), J. Williams (Holden, 63.)

A Fradi új edzője az 5-0 után: "Nálunk nincs olyan, hogy fáradtság; még nem dőlt el a továbbjutás" - értékelés
A holland Pascal Jansen szerint 3-0 után türelmetlenné vált a csapata a walesi TNS elleni BL-selejtezőn és még fizikálisan sincs a csúcson a Fradi, de tetszettek neki a magyar bajnok góljai.
Fehérvár
Külföldről érkezhet magyar kapus
A Fehérvár csapatánál köthet ki Nagy Gergely, aki legutóbb Görögországban védett, de korábban a Győr, a Dunaújváros, a Vasas és a Paks kapusa is volt. (nso.hu)
Edgar Sevikyan
Edgar Sevikyan az orosz élvonalbeli Lokomotiv Moszkva együtteséhez távozott az FTC-től.
Magyar foci
Priskin Tamás
A korábbi 63-szoros magyar válogatott támadó, Priskin Tamás a Győr-Moson-Sopron vármegyei első osztályban szereplő Üstökös FC Győr sportigazgatója lett.