Fotó: fradi.hu

A Fradi új edzője az 5-0 után: "Nálunk nincs olyan, hogy fáradtság; még nem dőlt el a továbbjutás" - értékelés

A holland Pascal Jansen szerint 3-0 után türelmetlenné vált a csapata a walesi TNS elleni BL-selejtezőn és még fizikálisan sincs a csúcson a Fradi, de tetszettek neki a magyar bajnok góljai.
Csakfoci.hu 2024. július 23., kedd 22:33
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 23., kedd 22:33

A walesi The New Saints 5-0-s kiütésével debütált tétmeccsen a Ferencváros kispadján a nyáron érkezett vezetőedző, a holland Pascal Jansen. A szakember így látta a kedden este történteket.

- Izgatott voltam a meccset megelőzően, a szurkolók csodálatosak voltak, remélem élvezték is a mérkőzést. Tényleg agresszívan, sok energiával játszott az együttes és előre akart futballozni. Nagyon szép gólokat szereztünk, jónéhány jó támadást hoztunk össze, de még fejlődésben vagyunk, még jobbnak kell lennünk.

Nem, még nem dőlt el a továbbjutás. Ezt mondtam a srácoknak, hogy ez még csak az első félidő a párharcban.

Edzünk most egy héten keresztül, és jön a második félidő, amit le kell játszani. De számunkra nyilván egy jó előny ez az ötgólos különbség, de úgy kell mennünk Walesbe, hogy befejezzük a melót. Azt gondoltam, hogy picit türelmetlenek voltunk az első félidőben. Három fantasztikus gólt szereztünk, de aztán utána túlságosan is előre akartunk menni. Azt mondtam a játékosoknak, hogy legyünk egy picivel türelmesebbek, hadd fussanak egyik oldalról a másikra. Igazából ők is rúghattak volna gólt, de hála Istennek ez nem történt meg. A cserékkel csak azt nézem, hogy a csapatnak mire van szüksége.

Nagyon keményen dolgoztunk az elmúlt 6 hét során. Nem vagyunk még elég fittek, több mérkőzésre van szükségünk, és igazából ugyanerre a magas intenzitásra számítok, minden egyes meccsen ezt várom el, erősebbnek kell lenni minden héten. Egyik sérülésünk sem súlyos, inkább fáradtságról van szó, de a mi szókincsünkben nem szerepel az, hogy "fáradtság". Még keményebben kell dolgoznunk annak érdekében, hogy kevesebb gondunk legyen.

A legpozitívabb meglepetést számomra ma a szurkolók azzal, ahogyan köszöntöttek minket. Az együttes nagyon jól reagált erre, és bár természetesen Traoré volt a csúcs, de a mai egy nagyon jó csapatteljesítmény is volt egyben - értékelt a tréner az M4 Sport kamerája előtt.

Kubatov sem hagyta szó nélkül, hogy a bírók főnöke elismert egy Fradi elleni súlyos játékvezetői hibát
Egy angol írónőtől idézett Kubatov Gábor.
Fehérvár
Külföldről érkezhet magyar kapus
A Fehérvár csapatánál köthet ki Nagy Gergely, aki legutóbb Görögországban védett, de korábban a Győr, a Dunaújváros, a Vasas és a Paks kapusa is volt. (nso.hu)
Edgar Sevikyan
Edgar Sevikyan az orosz élvonalbeli Lokomotiv Moszkva együtteséhez távozott az FTC-től.
Magyar foci
Priskin Tamás
A korábbi 63-szoros magyar válogatott támadó, Priskin Tamás a Győr-Moson-Sopron vármegyei első osztályban szereplő Üstökös FC Győr sportigazgatója lett.