Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Fradi-védő fontos kulisszatitkokat árult el az EL-győzelmet érő gólról: "Ez egy tökéletes eredmény számunkra"

Ibrahim Cissének elévülhetetlen érdemei voltak a három pontot érő találatban.
Nyikes Zoltán 2024. október 25., péntek 8:30
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 25., péntek 8:30

Mint ismert, a Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a Nice csapatát a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, így megszerezte az első pontjait. A győztes találatban oroszlánrészt vállalt a francia védő, Ibrahim Cissé, aki Rommens szabadrúgása után középre akarta visszafejelni a labdát, amely azonban Lumpunguról a rövid sarokba pattant, így végül hivatalosan öngóllal nyert az FTC.

– Úgy gondolom, hogy nagy mérkőzést játszottunk – kezdte az értékelést Cissé a FradiMédiának a lefújást követően. – Fontos gólt szereztünk az első félidőben, általánosságban mondhatom, hogy mindig próbálom kihasználni a helyzeteimet. Ma már az első lehetőségem után gól született, és ezzel nagyon fontos három pont lett a miénk. Ez egy tökéletes eredmény számunkra.

Ezeket a helyzeteket edzésen is gyakoroljuk, hogyan kell a védőket blokkolni. Emlékeztem erre, koncentráltam és szerencsére sikerült betalálnunk.

Sokat dolgoztam ezért, hogy ilyen veszélyes lehetőségeket alakítsunk ki, aminek nagyon örülök. Nem dőlünk hátra, folytatjuk a munkát. Nyertünk és igyekszünk folytatni a pontgyűjtést az Európa Ligában is, a következő nemzetközi mérkőzésen is a győzelem céljával lépünk pályára.

A Ferencváros a két hét múlva sorra kerülő negyedik körben az ukrán Dinamo Kijev vendége lesz Hamburgban, a találkozón eltiltás miatt nem léphet pályára Varga Barnabás.

A Csakfoci aktuális szavazásán az alábbi kérdést tettük fel: A Fradi megszerezte első győzelmét az EL-ben. Hogyan látod most a továbbjutási esélyeit? Kattints és szavazz itt!

EL: "Másnapos és szánalmas Nice, a Fradi megkínozta a franciákat a rémálomszerű estén" - lapszemle
Ezt írják a francia lapok és internetes portálok a csütörtöki Ferencváros-Nice Európa Liga-mérkőzésről (1-0). Lapszemle.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.