A neves angol bíró kiröhögte a Szoboszlairól is szóló összeesküvés-elméletet: "Ez őrültség!"

A Premier League-játékvezető első embere szerint sem kellett volna kiállítani a Liverpool magyar középpályását, hiába mutogattak az Arsenal körében két "hasonló" esetre is.
Csakfoci.hu 2024. október 18., péntek 10:01
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 18., péntek 10:01

Még szeptemberben lett téma az Arsenal-közeli sajtótermékekben, illetve a szurkolók körében, hogy kettős mércét alkalmaztak a játékvezetők (az Arsenalt "hátráltatva" a bajnoki versenyfutásban), amikor az Ágyúsok angol válogatottját, Declan Rice-t kiállították, Szoboszlai Dominikot, a Liverpool magyar játékosát viszont "megkímélték" egy "hasonló" eset miatt a pályán.

A Liverpool-Nottingham Forest Premier League-mérkőzés (nagy meglepetésre 0-1 lett az eredmény) hajrájában már besárgult Szoboszlai Dominik a frusztrációjának adta jelét azzal, amikor a Callum Hudson-Odoi elleni szabálytalansága lefújását követően látványosan és dühösen elrúgta a labdát, ám emiatt nem kapott második figyelmeztetést. Rice pedig egy hasonlóképp vitatott helyzet után kapott második sárgát és piros lapot a londoniak Brighton elleni 1-1-es döntetlenje alkalmával, ahol Kris Kavanagh játékvezető vélte úgy, hogy az angol középpályás időt húz.

Hetekkel később aztán Rice csapattársát, Leandro Trossard-t is leküldték a pályáról, mert a Manchester City elleni 2-2-es döntetlen során kissé esztelenül elrúgta a labdát. Természetesen ezzel az esettel is megtörtént a Szoboszlai-féle jelenet összehasonlítása.

Már akkor megjelent olyan vélemény, hogy Szoboszlai tette a Liverpool idejéből vett el, és egyértelműen nem a folytatás megakadályozására tett kísérlet volt, és most emellett állt ki a korábbi FIFA-játékvezető, és az angol bírók jelenlegi főnöke, Howard Webb is.

- Pár hete volt egy összehasonlítás aközött, amit Trossard tett a City-Arsenal meccsen, és amit Szoboszlai a Liverpool-Forest találkozón - magyarázta Webb a "Stick to Football" nevű podcastnak.

Nos, ezek az esetek tényleg összehasonlíthatatlanok a körülményeket tekintve. Az egyik egy szabadrúgásnál történt a City támadóterében, az első félidő végén, a hosszabbításban, amikor is Trossard elrúgta a labdát, hogy megakadályozza a játék gyors újrakezdését. A másik esetnél, a meccs hajrájában a Liverpool ellen fújt a játékvezető, Szoboszlai pedig a nagy frusztrációjában átrúgta a labdát a büntetőterületen, amivel elpazarolta a saját csapata idejét. Őrültség lenne, ha ilyenkor sárga lapot kapna. Miért is kapna? Azzal, hogy elrúgta a labdát, a Forestnél mondhatták, hogy 'köszönjük szépen, te itt a mi munkánkat végzed el helyettünk'.

Azt kérik sokszor tőlünk, hogy értsük meg a játékot, ez a két döntés pedig teljesen érthető volt számomra - fogalmazott az angol bíróvezér, aki 2003 és 2014 között vezetett meccseket a Premier League-ben, illetve a nemzetközi porondon, 2010-ben pedig ő lett az első bíró, aki ugyanabban az évben a világbajnokság és a Bajnokok Ligája döntőjét is dirigálhatta.

Szoboszlai eddig simán veri Gerrardot, óriási karriert jósolnak neki: "Egy új liverpooli nagyság felemelkedésének lehetünk tanúi"
Szoboszlainak több gólja, asszisztja és megnyert trófeája van 50 liverpooli meccs után, mint Steven Gerrardnak volt. Igaz, utóbbi aztán alaposan belehúzott és igazi legenda lett, de a One Football elemzése szerint ez a potenciál a magyar válogatott játékosban is abszolút benne van.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.