Az orosz–ukrán háború miatt kialakult politikai helyzet Abramovics angliai szerepvállalásának azonnali végét jelentette, és úgy tűnt, megítélésében vajmi keveset számítanak a korábbi években mutatott törekvései. Az ellenséges oldal kirakatfiguráját látták benne, aki a nyugati társadalomban történt integrálódása ellenére hirtelen nemkívánatos személlyé vált. Persze azok szemében nem változott meg a milliárdosról kialakult kép, akik megtapasztalták, mit tett londoni időszaka alatt. Sőt, ők továbbra is kiálltak érte. Terry a Twitteren tett közzé egy közös képet Abramoviccsal a következő felirattal: „A világ legjobb tulajdonosa.”
A szurkolók a hazai és idegenbeli bajnokikon hangosan éltették az egyesület távozó első emberét.
A szimpátiamegnyilvánulás kiverte a biztosítékot a Boris Johnson vezette kormányban, amely büntetéseket helyezett kilátásba, ha ezek folytatódnak. Tették mindezt úgy, hogy a különféle szankciós intézkedéseikkel már megkezdték a Chelsea kivéreztetését. Abramovics vagyonbefagyasztását követően rendeletben tiltották meg az egyesület különféle termékeinek, például mezek, sálak, zászlók árusítását – leállítva a teljes merchandising-gépezetet; nem engedélyezték jegyek eladását a hazai mérkőzésekre, így kizárólag bérlettel rendelkező szurkolók látogathatták ezeket; valamint új játékosok szerződtetésére és lejáró kontraktusok meghosszabbítására sem nyílt ezentúl lehetősége a menedzsmentnek. Az intézkedések hatására a főszponzor Three telekommunikációs cég bejelentette, hogy ideiglenesen felfüggeszti az együttműködését a Kékekkel.
A szankciók hatására elzáródtak a pénzcsapok, bevétel híján veszélybe került a klub működtetése. Mintha a Chelsea-t is sújtották volna a háborús történések miatt, megfeledkezve addigi érdemeiről, amelyek Londonon túl az Egyesült Királyságot is büszkévé tették.
A kilátástalan helyzet rendezésére a klub eladása jelenthetett megoldást. Miután a kormány némi hezitálást követően zöld utat adott az értékesítésnek, elkezdődhetett az ajánlatok fogadása.
Jelentkezőből nem volt hiány, a Chelsea kapósnak bizonyult a befektetők részéről, a média nem győzte bemutatni a potenciális érdeklődőket. Bel- és külföldről egyaránt érkeztek ajánlatok, a hírek szerint bejelentkezett a klubért orvosi berendezéseket gyártó svájci milliárdos, amerikai sportklubokat tulajdonló vállalkozó, médiabirodalommal rendelkező arab beruházó, londoni székhelyű vegyipari multinacionális vállalat vezetője, sőt olyan hírességek is tulajdonrészt kívántak szerezni az egyesületből, mint Serena Williams és Lewis Hamilton.
Mivel Abramovicsot sürgette az idő, valamint a pandémia és a háború is hatással volt az értékesítésre, a Chelsea piaci értékéhez képest jóval alacsonyabbra becsülték az eladási árát. Ez mutatkozott meg az első, 2 és 3 milliárd font közötti ajánlatokban.
Ám ahogy nőtt a komoly érdeklődők száma, úgy emelkedtek az összegek, átlépve a korábban elképzelhetetlennek tűnő értékhatárt.
Május elején a klub bejelentette a győztest: a Todd Boehly, Mark Walter, Hansjörg Wyss és a Clearlake Capital cégcsoport által alkotott új tulajdonosi csoport tette a legjobb – 4,25 milliárd fontos – ajánlatot, így ők vásárolhatják meg a Chelsea-t.
A londoni klubnál új időszámítás kezdődött...