Ancelotti 300. Real Madrid-meccsén folytatódott Mbappé parádés gólsorozata - videó

A címvédő Real Madrid saját közönsége előtt 3-2-re legyőzte az Alavést a spanyol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának keddi játéknapján.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 24., kedd 22:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 24., kedd 22:44

A házigazda királyi gárda a csapatkapitányi karszalagot viselő Lucas Vázquez találatával már az első percben vezetést szerzett, előnyét a szünet előtt egy látványos összjáték nyomán Kylian Mbappé növelte kétgólosra. A fordulást követően Rodrygo toldotta meg még eggyel a Real vezetését, a magabiztos előny pedig kényelmessé tette a fővárosiakat: az Alavés három perc alatt kétszer is betalált a hajrában, egyenlíteni azonban nem tudott.

Carlo Ancelotti a 300. meccsén irányította kedden a Real Madridot és lenyűgöző az eddigi mérlege, hiszen a 300 meccsen 216-szor örülhetett az olasz szakember győzelemnek és összesen 14 trófeát nyert, amellyel - holtversenyben Miguel Munozzal - a Real történetének legeredményesebb edzője. Eközben zsinórban 5 meccsen szerzett már gólt a Real Madridban a nyáron igazolt francia világklasszis, Kylian Mbappé.

A Real Madrid így egy pontra megközelítette a szerdán a Getafét fogadó, százszázalékos mérleggel éllovas Barcelonát. Ancelotti együttese készülhet az Atlético elleni vasárnapi madridi derbire, amely előtt két nappal több pihenője lesz, mint hétvégi házigazdájának, amely csütörtökön a Celta Vigo vendégeként lép pályára. (MTI / csakfoci.hu)

La Liga, 7. forduló, kedd:

Real Madrid-Alavés 3-2 (L. Vazquez 1., Mbappé 40., Rodrygo 48., ill. Protesoni 85., Kike Garcia 87.)

Sevilla - Valladolid 2-1

Valencia - Osasuna 0-0

Túl dárga volt Kerkez az MU-nak
Fabrizio Romano információi szerint az MU már nyáron lecsapott volna Kerkez Milosra, de "túl drágának találták" a Unitednél a magyar balbekket.
Leválthatják a Kassa éléről
Geri Gergely
Távozhat a szlovák élvonalban 10. és öt mérkőzése nyeretlen FC Kosice éléről Geri Gergely. (NSO)
Kerkez komoly kérői
Kerkez Milosért a Chelsea, a Liverpool és a Manchester United vívhat átigazolási versenyt.