"A szomszéd fűje mindig zöldebb" – gyakran halljuk ezt a mondást, most azonban az Anderlecht esetében ez végképp igaz és szó szerint értendő. A Het Nieuws Belgie ugyanis azt írja, hogy a Ferencváros szerdai EL-ellenfelénél továbbra is betegeskedik a Lotto Park gyepszőnyege és látványosan rossz állapotban van, vagy ahogyan a portál pikírten fogalmaz:
a Lotto Parkban a gyepszőnyeg még annyira sem szép, mint a rajta mutatott foci
- utalva ezzel arra is, hogy az Anderlecht a bajnokságban nyolc fordulót követően mindössze a hatodik helyen áll három győzelemmel, négy döntetlennel és egy vereséggel.
A cikk emlékeztet, hogy a múlt héten menesztett vezetőedző, Brian Riemer volt az első a mostani idényben, aki panaszkodott a pálya állapotára, még a Dinamo Minszk elleni EL-playoffot követően nyilatkozott így: „augusztus végén járunk, de az öltözőnk már most tele van földdarabokkal. Télen még számít is ilyesmire az ember a zord időjárási körülmények miatt, de nyáron azért nem. A gyepszőnyeg a legfontosabb munkaeszközünk, de most a hátrányunkra válik, a játékosaimnak olykor kétszer, vagy háromszor is hozzá kell érniük a labdához, hogy lekezeljék, ez időnként eléggé ügyetlenné teszi a játékot".
A portál aztán megemlíti, hogy az elmúlt hétvégén a Charleroi játékosai is megbotlottak a saját lábukban a gyepszőnyeg állapota miatt.
Még a francia másodosztályban sem láttam ilyen rossznak tűnő pályát
– mondta az ellenfél kapusa, Mohamed Koné.
Mindenesetre az Anderlechtnél azon vannak, hogy minél gyorsabban rendbe hozzák a pálya talaját, erre pedig már a múlt héten is tettek lépéseket és a Lotto Park karbantartói eltávolították a felesleges szerves anyagokat, igyekeztek minél jobban megtisztítani a gyepet. A felület ettől már kevésbé volt göröngyös és csúszós, a hátránya viszont az, hogy a gyepszőnyeg kevésbé tűnik zöldnek, a téli hónapokra való tekintettel azonban a klubnál úgy döntöttek, hogy újabb fűmagokat is elvetnek a szezon ezen szakaszában. Az Anderlecht továbbá tavaly óta megállapodást kötött a Raw Stadia sporttechnológiai céggel is, amely egy olyan szoftvert fejlesztett ki, amely a sportklubok számára elemzi a gyepfelületet, a drága beruházás ellenére azonban még mindig vannak problémák, arra készteti az Anderlechtet, hogy más okokat is keressen.
Úgy tűnik például, hogy a brüsszeli városi víz pH-értékei, amellyel a Lotto Park pályáját permetezik, gondot okoznak, ha a pH-értékek ugyanis túl magasak, bizonyos ásványi anyagok, például a kalcium és a magnézium nem tudnak olyan jól oldódni a vízben. Különösen, ha ez a víz érintkezik az altalajjal, ez befolyásolhatja a fű gyökérzetét. Az Anderlecht egy új víztisztító berendezéssel szeretné csökkenteni a városi víz savasságát, mielőtt a pályát öntöznék vele. Ez nem csodamegoldás, de a további beruházásokkal az Anderlecht reméli, hogy a pályával kapcsolatos problémákat szerkezetileg is meg tudja oldani.