BL-rémálom: A Bayern-meccsen sokkolták, utána megalázták az Arsenalt - videó, fotó

A szerdai BL-nyolcaddöntők legérdekesebb utózöngéi és nyilatkozatai.
Dudás Gábor 2017. február 16., csütörtök 9:09
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 16., csütörtök 9:09

BAJNOKOK LIGÁJA, A SZERDAI EREDMÉNYEK:

Bayern München – Arsenal 5-1 (Robben 11., Lewandowski, 53., Thiago 56., 63., T. Müller 88., ill. A. Sanchez 30.)

Real Madrid – Napoli 3-1 (Benzema 19., Kroos 49., Casemiro 54., ill. Insigne 8.)

NYILATKOZATOK:

Carlo Ancelotti (Bayern): - Jól játszottunk, talán a legjobban, mióta itt vagyok, de már a meccs előtt is megmondtam, hogy ez még nem a döntő. Sajnos lesz majd egy visszavágó is, és bár az eredmény számunkra kedvező, hogy nem követhetjük el azt a hibát, hogy nem készülünk fel rendesen a londoni meccsre. Ugyanúgy, ugyanezzel intenzitással, szellemiséggel és koncentrációval akarunk majd ott is futballozni.

Arséne Wenger (Arsenal): - Először is talpra kell állnunk és a következő meccsünkre figyelnünk. Különös találkozó volt. Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, volt két nagyobb helyzetünk is a szünet előtt. Aztán utána kaptuk az ütéseket. A harmadik gólt után szétestünk, a szervezettségünk odalett, nagyon tompának tűntünk mentálisan és sebezhetőnek csapatként. Az utolsó 25 perc aztán egy rémálom volt a számunkra, és úgy tűnt, ez ellen képtelenek vagyunk bármit is tenni.

Zinedine Zidane (Real Madrid):  - Nagyszerű meccset játszottunk, kár, hogy a szenzációs kezdésük ellenére gyorsan gólt kaptunk, de gyorsan egyenlítettünk is és visszajöttünk a meccsbe. Végül egy, a mérkőzés összképének tökéletesen megfelelő eredmény született. Két nagyszerű csapat kell persze egy nagyszerű mérkőzéshez, és ma ezt láthattuk. A párharcnak még nincs vége, biztos, hogy nagyon meg fogunk majd szenvedni a visszavágón, a San Paolóban. Nagyon örülök Benzema góljának: mindig hittem benne, hiába kritizálták, ő egy igazi karakter, egyszerűen csak az hiányzott a játékából, hogy újra betaláljon.

Maurizio Sarri (Napoli): - Egyértelmű, hogy a Real az utóbbi három hónapja legjobb meccsét játszotta, mi viszont közel sem. Ha a legjobbunkat nyújtjuk, nem vagyunk nagyon messze tőlük. Talán a második meccsen is kikapunk majd, de a visszavágásra hajtunk majd. Ez az első meccs, amit négy hóanap alatt elveszítettünk, és bár közel sem nyújtottunk 100 százalékot, nem szabad, hogy elveszítsük az önbizalmunkat, mert jön majd a második meccs és a bajnokságban is fontos feladataink vannak. Nincs óriási esélyünk arra, hogy fordítsunk, de igenis van még sanszunk. Nem volt ma könnyű kontrázni, mert túl sok labdát eladtunk, de a világ legjobb csapata ellen játszottunk, a megszokottnál többet hibázva. Talán normális is egy ilyen stadionban, egy ilyen ellenfél ellen, ezekből a meccsekből sokat lehet tanulni.

ÉRDEKESSÉGEK:

A Bayern hivatalos, angol nyelvű Twitter-oldala a meccs után nem felejtett el "sót szórni" a londoni sebekbe, és visszautalt arra, hogy az előző idényben, 2015 novemberében is 5-1-re verték az Ágyúsokat. "Ugyanez jövőre is?" – szólt a kérdés a közösségi oldalon (a bejegyzést azóta törölték...)

Közben Madridban megdőlt az "önző Ronaldo"-elmélet: a portugál már az 5. gólpaszát jegyezte a BL-idényben, ezzel egyéni csúcsot állított fel (egyébként is 103 asszisztja van már a Real színeiben), és bár immáron 573 perce vár Cristiano Ronaldo 100. góljára a legrangosabb európai kupasorozatban, ismét kiderült, hogy győzni akarása és nem is olyan ritka önzetlensége is mennyit számít még csapatának.

A Napoli ellen is kapuba találó francia Karim Benzema pedig minden idők legeredményesebb francia gólvágója lett a BL-ben, 51 találatával került a csatár Thierry Henry elé az örökranglistán.

Így add a csakfoci.hu-t a mobilod főképernyőjéhez!

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)