Fotó: UEFA

BL: 4 percnyi K.O. után, Vinícius-triplával fordított a Real Madrid, magyar játékos látta a kispadról a Slovan-verést - videók

Elképesztő fordulatokat és hét gólt hozott a madridi rangadó, győzött az Arsenal, botlott a PSG, kikapott otthon a Juventus - ez történt a kedd esti Bajnokok Ligája-meccseken.
Csakfoci.hu 2024. október 22., kedd 22:59
Fotó: UEFA
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 22., kedd 22:59

A Bajnokok Ligája 3. fordulójának keddi rangadóján valósággal sokkolta a címvédő Real Madridot az eddig hibátlan Borussia Dortmund a tavaszi finálé "visszavágóján", hiszen a németek az első félóra végén négy perc alatt két gólt szereztek a Santiago Bernabéuban. Carlo Ancelotti csapata azonban megrázta magát a második játékrészben, előbb három perc alatt egyenlített (Vinícius Jr. egalizáló találatánál a VAR bírálta felül Kovács István játékvezetőt, így lett érvényes az elsőre les miatt elvett gól), majd a hajrában - megint három perc alatt - újabb két gólt szerzett a házigazda, hogy aztán a végül triplázó Vinícius ezt is megfejelje még egy találattal a lefújás előtt (5-2).

Az Arsenal és a Juventus meccsén is volt egy-egy kimaradt büntető, az Ágyúsoknak ez is belefért a Sahtar ellen (1-0-ra nyertek a londoniak egy öngóllal), a Juve viszont csak rövid ideig örülhetett neki, hiszen a nagyszerű teljesítő Perin védése után pár perccel csak megszerezte a győztes gólt a sokkal jobban játszó Stuttgart.

A PSG is hátrányba került a PSV ellen, de végül döntetlennel zártak a felek, a még mindig hibátlan Aston Villa, valamint a Sporting Lisszabon és a Girona pedig magabiztosnak mondható 2-0-val hozta a három pontot. A szintén büntetőt rontó, de így is története első BL-sikerét megszerző katalán csapat kispadján ott ült a 20 éves magyar védő, Yaakobishvili Antal is, aki így testközelből láthatta a szlovák Slovan Bratislava legyőzését.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 3. forduló:

Arsenal - Sahtar Donyeck 1-0 (Riznyk 29. - öngól)

Aston Villa - Bologna 2-0 (McGinn 55., Duran 64.)

Girona - Slovan Bratislava 2-0 (M. Gutiérrez 42., Juanpe 73.)

Juventus - VfB Stuttgart 0-1 (El Bilal Toure 92.) - piros lap: Danilo (Juventus, 84.)

Paris Saint-Germain - PSV Eindhoven 1-1 (Hakimi 55., ill. N. Lang 34.)

Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 (Rüdiger 60., Vinícius Jr. 63., 86., 93., Lucas Vazquez 83., ill. Malen 30., Gittens 34.)

Sturm Graz - Sporting Lisszabon 0-2 (N. Santos 23., Gyökeres 53.)

AC Milan - Club Brugge 3-1

AS Monaco - Crvena zvezda 5-1

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)