Fotó: Inter

BL: A City nem bírt az Interrel, a PSG egy potyával menekült meg a blamától, kiütötték a Slovant - videók

A Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában a Manchester City hazai pályán csak 0-0-s döntetlent játszott az Interrel. A PSG utolsó perces góllal verte a Gironát. A Dortmund hozta a kötelezőt, a Celtic ötöt rúgott a Slovannak.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 23:06
Fotó: Inter
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 23:06

A tavaly győztes Manchester City otthon gól nélküli döntetlent játszott akkori döntős ellenfelével, az olasz Internazionaléval. A mérkőzés egészében, de főleg a második félidőben a házigazda City volt fölényben, gól azonban nem született, mivel az olaszok remekül védekeztek.

A Borussia Dortmund a 20 éves Jamie Bynoe-Gittens duplájával, valamint a ráadásban értékesített tizenegyessel diadalmaskodott 3-0-ra a Club Brugge vendégeként. A meccs gólja Gittens második találata volt, amikor az angol három védőt is beültetett a hintába és 10 méterről a bal sarokba helyezett. A belgák az első félidőben több helyzetet is kidolgoztak, de mindent kihagyták.

A Paris Saint-Germain hazai pályán a 90. percben szerzett góllal győzte le 1-0-ra a BL-újonc és története első nemzetközi kupameccsét játszó spanyol Gironát. Mendes szinte az alapvonalról leadott lövése megpattant egy védőn és a kapus lábai között a hálóba gurult a labda.

Jól rajtolt a skót Celtic, amely saját közönség előtt 5-1-re verte a Slovant. A glasgow-i csapat ráadásul az első lett a BL történetében, amelynek két japán játékosa is gólt tudott szerezni egyetlen mérkőzésen a legrangosabb európai kupasorozatban: Furuhasi Kiogo a 47., Maeda Daizen pedig a 70. percben talált be a szlovákok kapujába. (MTI/Csakfoci)

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló, szerda

Manchester City - Inter 0-0
PSG - Girona 1-0 (Mendes 90.)

Brugge - Dortmund 0-3 (Gittens 76., 86., Guirassy 95. - 11-esből)

Celtic - Slovan 5-1 (Scales 17., Furuhashi 47., Engels 56., Maeda 70., Idah 87., ill. Wimmer 61.)

BL: A Sparta 19 év után kiütéssel tért vissza a legjobbak közé - videó
A Sparta Praha hazai környezetben simán, 3-0-ra nyert a Red Bull Salzburg ellen a Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszának első fordulójában.
A Vasasból Portugáliába
A Kubala Akadémián nevelkedett Almeida Milán Attila már a CD Feirense játékosa.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."