Fotó: uefa.com

BL: A Leverkusen a szünetig kivégezte ellenfelét, vereséggel nyitott a Zvezda - eredmények, videók

Két vendéggyőzelemmel indult a Bajnokok Ligája csütörtöki játéknapja.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 19., csütörtök 20:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 19., csütörtök 20:46

Belgrádban és Rotterdamban vette kezdetét a Bajnokok Ligája-alapszakasz csütörtöki játéknapja: a szerb Crvena zvezda a portugál Benficát, míg a holland Feyenoord a német Bayer Leverkusent fogadta a 18.45-kor kezdődő találkozókon.

A három pont sorsát Xabi Alonso csapata döntötte el a leggyorsabban, a Bayer ugyanis a szünetre vonulva már 4-0-ra vezetett - Florian Wirtz duplázott, míg a Feyenoord csak egy lesgólig jutott. A fordulás után érthető módon visszább vett a tempóból a vendégcsapat és átadta a kezdeményezést a hazaiaknak, akik közel 70%-ban birtokolták a labdát ebben az etapban, illetve több kaput eltaláló lövésük is volt, de nem tudtak kozmetikázni az eredményen.

Szintén meggyőző első félidőt produkált a Benfica, amely két török légiósa, Kerem Aktürkoglu és Orkun Kökcü révén szerzett kétgólos előnyt 45 perc játék után - utóbbi remekül helyezett a bal sarokba egy 23 méterről elvégzett szabadrúgásból. A szünet után itt is a hazaiak mentek előre jobban és a hajrában össze is jött a szépítés, de az egyenlítésre már nem maradt energia.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló

Crvena zvezda (szerb)–Benfica (portugál) 1-2 (Milson 86., ill. Aktürkoglu 9., Kökcü 29.)

Feyenoord (holland)–Bayer Leverkusen 0-4 (Wirtz 5., Grimaldo 30., Wirtz 36., Wellenreuther 45. - öngól)

A Fradi vagy a Loki stadionja a legszebb Magyarországon? Szoros volt a csata, megvan a győztes - itt a szavazás végeredménye
A döntőbe jutott két stadion közül végül a Ferencváros otthona lett az aranyérmes.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.