Fotó: FC Red Bull Salzburg

BL: A Sparta 19 év után kiütéssel tért vissza a legjobbak közé - videó

A Sparta Praha hazai környezetben simán, 3-0-ra nyert a Red Bull Salzburg ellen a Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszának első fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 20:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 20:54

A cseh csapat így 19 év után győzelemmel tért vissza a legrangosabb európai kupasorozatba, ahol legutóbb 2003-ban tudott egy meccsen legalább két gólt szerezni. A hazaiak már a 2. percben előnybe kerültek, ez volt a csapat történetének második leggyorsabb gólja a BL-ben, a rekordot Vratislav Lokvenc tartja 43 másodperccel még 1999-ből. A harmadik találat egészen zseniálisra sikeredett: Laci egy csellel két védőt és a kapust is elfektette és higgadtan lőtt a kapuba.

A BL-újonc Bologna pontszerzéssel mutatkozott be, az olasz együttes hazai pályán játszott gól nélküli döntetlent a Sahtar Donyeckkel, úgy hogy rengeteg helyzetet elpuskázott, míg a vendégek a meccs elején 11-est hibáztak.

A Bologna 22 év után tért vissza a nemzetközi kupaporondra, ahol egyébként története során még soha nem veszített hazai mérkőzést, immáron 27 győzelem mellett 12 döntetlen a mérlege. (MTI/Csakfoci)

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló, szerda

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló:

Bologna (olasz)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-0
Sparta Praha (cseh)-Red Bull Salzburg (osztrák) 3-0 (Kairinen 2., Olatunji 42., Laci 58.)

később:

Club Brugge (belga)-Borussia Dortmund (német) 21.00
Celtic Glasgow (skót)-Slovan Bratislava (szlovák) 21.00
Manchester City (angol)-Internazionale (olasz) 21.00
Paris Saint-Germain (francia) - Girona (spanyol) 21.00

A Vasasból Portugáliába
A Kubala Akadémián nevelkedett Almeida Milán Attila már a CD Feirense játékosa.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."