Fotó: Marca

BL-döntő: A Dortmund egy félidőn át lefocizta a Realt, de ez is kevés volt - 15. alkalommal kerültek Európa csúcsára a madridiak

Carvajal a 74. percben szerzett vezetést a Realnak, amely ezután sorra dolgozta ki a nagy helyzeteket és Vinícius Junior találatával el is döntötte a finálét.
Budai László 2024. június 1., szombat 22:57
Fotó: Marca
Szerző: Budai László 2024. június 1., szombat 22:57

Ezúttal sem indult zökkenőmentesen a Bajnokok Ligája-döntő, hiszen több szurkoló is a pályára rohant rögtön a kezdés után - erről itt olvashatsz bővebben.

A mérkőzést a Dortmund kezdte aktívabban, és az első ziccert is a németek alakították ki: a 21. percben Adeyemi lépett ki egy az egyben Hummels kiváló labdájával, amelyet eltolt Courtois mellett, majd amikor a kapuba passzolt volna, Carvajal érte utol, a becsúszó védőben elakadt a labda.

Nem sokkal később Füllkrug lövése jött ki a kapufáról, de már les volt, így emiatt kevésbé kellett aggódniuk a madridiaknak.

Majd ismét Adeyemi lépett meg, ezúttal a bal oldalon, lövését védte Courtois, a kipattanó pedig Füllkrugnak nem érkezett annyira kényelmesen, hogy a kapuba továbbítson. A Real nem dolgoztatta meg Kobelt az első játékrészben.

Bezzeg a másodikban: Kroos 20 méterről, a 16-os bal csücske elől, szabadrúgásból tekert a jobb felső sarok felé, a Dortmund kapusa bravúrral tolta ki a labdát. Aztán Carvajal lőhetett az ötös jobb sarkától, a nagyot mentő Maatsen lábán azonban lelassult a labda, amelyet így Kobel fel tudott szedni.

A Dortmund sem tétlenkedett: a 63. percben Adeyemi tökéletes labdáját fejelte el látványos mozdulattal Füllkrug, de Courtois a helyén volt, és hárított.

Öt perccel később a másik oldalon Vinícius Junior tekert középre, és egyben kis híján kapura, a labdára Bellingham, míg a kapuból Koben is érkezett, de egyikük sem ért bele, a játékszer így centikkel ment el a bal kapufa mellett.

A 72. percben az egyik nagy búcsúzó, Reus állt be csereként, de nem hozott szerencsét csapatának, ugyanis a 74. percben vezetést szerzett a Real: Kroos bal oldali szögletét Carvajal csúsztatta a rövidről a hosszú sarokba (0-1).

Pár percre rá nem sok híja volt az újabb spanyol találatnak, miután Bellingham lőhetett nyolc méterről, ám Schlotterbeck becsúszva óriásit mentett. Majd Kroos szabadrúgása, Camavinga tekerése és Nacho fejese után kellett óriásit védenie Kobelnek, aki meg is tette ezt.

A 83. percben viszont már ő sem menthetett: Maatsen csúnya labdaeladása után Vinícius Junior került ziccerbe, és a bal sarokba lőve eldöntötte a finálét (0-2).

A Real Madrid ezzel története 15. BEK- vagy Bajnokok Ligája-trófeáját hódította el, ami rekord.

Bajnokok Ligája-döntő

Dortmund-Real Madrid 0-2 (Carvajal 74., Vinícius Junior 83.)

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos (Joselu, 85.) - Bellingham (Modric, 85.) - Rodrygo (Militao, 90.), Vinícius (Vázquez, 94.).

Borussia Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sancho (Bynoe-Gittens, 88.), Can (Malen, 80.), Sabitzer - Brandt (Haller, 80.), Füllkrug, Adeyemi (Reus, 72.).

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.