Fotó: facebook.com/Juventus

BL: Szoboszlai gólpasszt adott; Gulácsiéknak kétszer segített a VAR, de a Juventus tíz emberrel is nyerni tudott Lipcsében - videó

Gulácsi Péter és Orbán Willi a Leipzigben, míg Szoboszlai Dominik a Liverpoolban volt kezdő a Bajnokok Ligája alapszakaszának 2. fordulójában. A lipcseiek az idei kiírás legizgalmasabb meccsén emberelőnyben kaptak ki a Juventustól, a Pool a Bolognát verte hazai pályán. Óriási meglepetésre kikapott a Real Madrid és a Bayern München is.
Csakfoci.hu 2024. október 2., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 2., szerda 23:00

Nagyon pechesen kezdődött a Juventus számára a Leipzig elleni mérkőzés, hiszen az 5. percben előbb Bremert, majd kicsivel később Nico Gonzalezt is sérülés miatt kellett lecserélni.

A csapatok fegyelmezetten játszottak, egészen az első félóra végéig.

Fagioli lapos lövésébe szúrt bele Vlahovic, amit Gulácsi védett, majd egy villámgyors kontra végén Openda indította Seskót, aki a levegőben lekapta a labdát és 10 méterről óriási gólt lőtt – a lécről vágódott a gólvonalon túlra a labda.

A Juventus nehezen tért magához, a 44. percben Fagiolinak volt egy lövése 20 méterről, ami mellé ment.

A második félidőt jól kezdték a vendégek, Koopmeiners 15 méterről a kapufát találta el. Az 50. percben pedig jött az egyenlítés: Cambiaso adott középre, Vlahovic megelőzte Orbánt és a bal sarokba pörgetett.

A másik oldalon Openda találta el a kapufát.

Az 59. percben megfogyatkozott a Juventus: Di Gregorio a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához, amit a bíró nem látott, de némi VAR-ozás után egyértelmű volt a helyzet. A 62. percben a 19. méterről elvégzett szabadrúgásba Douglas Luiz ért bele kézzel a tizenhatoson belül, a játékvezető ezt sem látta, de a VAR megint kisegítette. A 11-est Sesko a kapu bal oldalába lőtte.

A Juve 10 emberrel sem adta fel, a 69. percben Vlahovic óriási gólt lőtt 22 méterről a léc alá. A 83. percben Conceicao három védőt csapott be, majd éles szögből, a jobb sarokba gurított.

A 100. percben Orbán egyenlíthetett volna, de hatméteres fejesét fogta Perin. A Juventus hatalmasat focizott emberhátrányban.

A Liverpool jól kezdett a Bologna ellen, a 11. percben Salah emelte be a labdát, McAllister pedig 4 méterről nem hibázott. A 19. percben Szoboszlai lőtt mellé 13 méterről.

A mérkőzés a 75. percben dőlt el, Szoboszlai passzolt Salahnak, ő bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, majd a jobb felsőbe helyezett. A magyar középpályást öt perccel a vége előtt cserélték le.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 2. forduló:

RB Leipzig - Juventus 2-3 (Sesko 30., 65. - 11-esből, ill. Vlahovic 50., 69., Conceicao 83.)

Liverpool - Bologna 2-0 (McAllister 11., Salah 75.)

Benfica - Atlético Madrid 4-0 (Aktürkoğlu 13., Di Maria 52., Bah 75., Kökçü 84.)
Dinamo Zagreb - AS Monaco 2-2 (Sucic 45., Baturina 66., ill. Salisu 74., Zakaria 90.)
Lille - Real Madrid 1-0 (David 45.)
Aston Villa - Bayern München 1-0 (Durán 79.)
Sturm Graz - Club Brugge 0-1 (Tzolis 24.)

Magyar válogatott
Szalai Ádám az új másodedző
A Csakfoci értesülései szerint Szalai Ádám válthatja a távozó Laczkó Zsoltot a nemzeti csapatnál.