Fotó: RB Leipzig

BL: Hiába Gulácsi bravúrjai, Szoboszlaiék nyertek Lipcsében; a Barca kiütötte a Bayernt - videó

Gulácsi Péter, Orbán Willi és Szoboszlai Dominik is kezdő volt a Leipzig – Liverpool BL-mérkőzésen. A magyar válogatott kapusa három komoly bravúrt is bemutatott, de ez is kevés volt a pontszerzéshez.
Csakfoci.hu 2024. október 23., szerda 22:56
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 23., szerda 22:56

Jobban kezdtek a lipcseiek, Seskónak volt egy jó fejese, de védett a kapus. Az első negyedóra után közel járt a vezetéshez a Leipzig: Kelleher kijött a kapujából, de röviden fejelte el a labdát, Sesko lecsapott rá és szélről, mintegy 40 méterről kapura tekert, pár centit tévedett. A 20. percben Salah lőtt az oldalhálóba.

A 27. percben megszerezte a vezetést a Liverpool: egy balról érkező beadást Salah fejelt le, a berobbanó Darwin Nunez pedig közelről a hálóba lőtt. Öt perccel később Nunez 6 méteres fejesét nyomta fölé Gulácsi. Nem sokkal később Van Dijk közeli csúsztatását is kitolta a magyar kapus.

A folytatásban a németek mentek az egyenlítésért, de a Pool jól védekezett.

A 70. percben Szoboszlai szépen tette le talppal a labdát MacAllisternek, aki 17 méterről a felső lécet találta el. Ezt követően Kellehet kétszer is nagyot védett Sesko lövésénél. A 89. percben Gakpo életerős löketét is fölé ütötte Gulácsi, így maradt a 0-1.

A nap rangadója, a Barcelona – Bayern München mérkőzés nagy focit hozott. A katalánok már 50 másodperc után vezettek: egy eladott labdával Raphinha lépett ki, kicselezte Neuert és a hálóba gurított. Tíz perccel később Kane ugyan betalált, de les miatt érvénytelenítették a találatot. Hat perccel később viszont már valóban egyenlített az angol támadó.

A 36. percben Fermin Lopez emelte át a labdát Lewandowskinak, aki 10 méterről nem hibázott és gólt szerzett volt csapata ellen. Az első félidő végén Raphinha szépen tekert a hosszúba, így a szünetben kettővel ment a Barca. A meccs hőse Raphinha volt, aki az 56. percben 17 méterről kilőtte a bal sarkot, kialakítva ezzel a 4-1-es végeredményt.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 3. forduló:

RB Leipzig – Liverpool 0-1 (Nunez 27.)

FC Barcelona - Bayern München 4-1 (Raphinha 1., 45.,56.,  Lewandowski 36., ill. Kane 18.)

Manchester City - Sparta Praha 5-0 (Foden 3., Haaland 58., 68., Stones 65., Nunes 88.)
Atlético Madrid – Lille 1-3 (Juan Álvarez 8., ill. Zhegrova 61., David 74., 89.)
Benfica – Feyenoord 1-3 (Aktürkoğlu 66., ill, Ueda 12., Milambo 33.)
Red Bull Salzburg - Dinamo Zagreb 0-2 (Kulenovic 49., Petkovic 84.)
Young Boys – Internazionale 0-1 (Thuram 93.)

DAC
Skrtel máris távozott
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.