BL: Magyar játékos a hengerelő Barcelona kispadján, mészárlás volt Dortmundban - videók

Ez történt kedden este a Bajnokok Ligájában - eredmények, gólok, gólszerzők.
Csakfoci.hu 2024. október 1., kedd 22:58
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 1., kedd 22:58

A legutóbb döntős Borussia Dortmund fölényesen nyert a vendég Celtic Glasgow ellen kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában. A német csapat az első félidőben öt gólt szerzett, ezzel el is döntötte az összecsapást, amely 7-1-gyel ért véget. A skót együttes ezt megelőzően március eleje óta veretlen volt, a naptári évben eddig csak a Hearts győzte le. Remek gólkülönbségével a Dortmund áll az élen.

Hozzá hasonlóan az FC Barcelona is nyugodtan vonulhatott az öltözőbe a szünetben, mert 45 perc elteltével már 3-0-ra vezetett otthon a Young Boys ellen, melyet végül 5-0-ra vert meg. A katalánok kispadján helyet foglalhatott a Barca mindössze 18 éves magyar utánpótlás-válogatott kapusa, Yaakobishvili Áron is.

Az Arsenal-PSG rangadót a londoni csapat nyerte 2-0-ra, míg a Bayer Leverkusen-Milan összecsapáson a hazai együttes 1-0-ra győzött. Az olasz alakulat sokat tett az egyenlítésért a második félidőben, de kihagyta a helyzeteit, így pont nélkül áll, míg a német csapat már hatpontos.

A 2023-ban BL-győztes Manchester City négy gólt szerezve könnyedén diadalmaskodott Pozsonyban a Slovan felett. A City norvég gólvágója, Erling Haaland az első idei BL-találatát jegyezte a szlovák fővárosban. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 2. forduló, kedd:

Arsenal - Paris Saint-Germain 2-0 (Havertz 20., Saka 35.)

Bayer Leverkusen - AC Milan 1-0 (Boniface 51.)

Borussia Dortmund - Celtic 7-1 (Can 7., - 11-esből, Adeyemi 11., 29., 42., Guirassy 40., 66. - előbbit 11-esből,, Nmecha 79., ill. Maeda (9.)

FC Barcelona - Young Boys 5-0 (Lewandowski 8., 51., Raphinha 34., Martínez 37., Camara 81. - öngól)

Slovan Bratislava - Manchester City 0-4 (Gündogan 8., Foden 15., Haaland 58., McAtee 74.)

Internazionale - Crvena zvezda 4-0 (Calhanoglu 11., Arnautovic 59., Martinez 72., Tameri 78. - 11-esből)

PSV Eindhoven - Sporting Lisszabon 1-1 (Schouten 15., illetve Braganca 84.)

Komoly meglepetések a BL-ben, visszavonul korunk egyik legnagyobb játékosa - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Magyar válogatott
Szalai Ádám az új másodedző
A Csakfoci értesülései szerint Szalai Ádám válthatja a távozó Laczkó Zsoltot a nemzeti csapatnál.